Instagram’da Mesajın Okunduğu Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da Mesajın Okunduğu Nasıl Anlaşılır?
Instagram’da Mesajın Okunduğu Nasıl Anlaşılır?

2014 yılından itibaren sürekli gelişen Instagram uygulamasına gelen Mesajlaşma özelliği ile birlikte artık birçok kişi isteği kişilere rahatlıkla mesajlar gönderebiliyor ve istediği kişilerden dilediği kadar mesajlar alabilmektedir. WhatsApp’tan sonra iletişim konusunda oldukça gelişen Instagram’da bugün bir mesajın okunduğu nasıl anlaşılır konusuna değinmek isterim. Instagram uygulamasına gelen DM özelliğinde önceden bir mesajın okunup okunmadığını anlamak mümkün değildi lakin gelen güncellemeler ile birlikte artık Instagram’da mesajın okunup okunmadığına dair bir işaret sayesinde rahatlıkla anlayabilmekteyiz. Mesajımız karşı tarafa iletildiğinde ve karşı taraf mesajı açtığında bir göz işareti çıkıyor ve yanında ise Görüldü yazmaktadır. Bu durum karşı taraf sizin son göndermiş olduğunuz mesajları görmüş anlamına gelmektedir.

Instagram Dm Mesajım Görüldümü

İnstagram hesabında mesaj gönderdiğiniz kişi tarafından instagram dm mesajım görüldü mü? Sorusunun cevabını nasıl anlarsınız. İnstagramda direct message anlamına gelen dm mesajı ile instagram kullanıcıları bu medya ağından birbirleri ile haberleşebiliyorlar. Bu işlemi yapabilmek için uygulamanın sağ üst köşesindeki kağıt uçak şekline tıklayınız. Buraya tıkladıktan sonra dm atmak istediğiniz kullanıcının adını girerek ona mesaj gönderebilirsiniz. Bu attığınız mesajların gönderdiğiniz kişi tarafından görülüp görülmediğini anlamak için öncelikle instagram uygulamanızı açınız, sağ üst köşedeki dm seçeneğine basınız. Daha sonra dm gönderdiğiniz kişinim mesajına giriniz. Mesajlaşma ekranının sağ alt tarafında eğer mesaj sonunda seen (görüldü) yazıyor ise gönderdiğiniz kişi tarafından görüldü demektir. Eğer mesajınızın altında görüldü yazmıyor ise henüz karşı taraf mesajınızı görmemiştir.

Bildirimden Mesajları Okursak Anlaşılır Mı?

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Ilayda ceren - 7 Mayıs 2019 - 01:13

Ben birine mesaj ısteği attim görüp görmediğini nasıl anlayabilirim?

Anonim - 31 Ocak 2018 - 10:05

Instagramda dm den atilan mesajin yan tarafinda yazam am ve pm ne anlama geliyor

    Göksu Polat - 1 Şubat 2018 - 03:46

    Merhaba, bu durum mesajın gönderilme saatidir. AM ifadesi öğleden önceki saati ifade ederken PM ifadesi öğleden sonrayı ifade eder. Mesela 11:23PM ifadesi Türkiye saati için 23:23 olarak kabul edilmektedir. Mesela 9:14AM ifadesi Türkiye için 09:14 saatini ifade etmektedir.