Instagram’da Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Instagram’da Profil Resmi Nasıl Büyütülür?
Instagram’da Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Instagram uygulamasına özgü olan özelliklerden biri de Instagram’a yüklenen fotoğrafların yakınlaştırılmaması ve büyütülmemesidir. Bu nedenle Instagram hesabınızdaki resimler gibi profil fotoğraflarınızı da büyütülemez. Fakat herhangi bir arkadaşınızın profil fotoğrafını daha iyi görebilmek için büyütmek isteyebilirsiniz. Oldukça küçük görünen bu resimler için instagram profil fotoğrafı büyütme işlemini aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz. İlk önce bilgisayar üzerinden hesabınızı açınız. Daha sonra profil fotoğrafını net görmek istediğiniz kişinin profiline giriniz. Profil fotoğrafının üzerinde sağ tıklayarak yeni sekmede aç seçeneğine tıklayınız. Fotoğraf yeni sekmede tekrar küçük şekilde açılacak. Adres çubuğunda yazan ve s ile başlayan yazıyı bulunuz ve bu kısmı seçerek siliniz. Daha sonra enter tuşuna basınız boyutlandırılmamış resim açılacaktır. Bu şekilde merak ettiklerinizi yakından görebilirsiniz.

Profil Resmi Nasıl Büyütülür?

Instagram’da bir kişinin profil resminin tam boyutunu görmek veya profil resmini yakınlaştırmak istiyorsanız bunun için alternatif yollar vardır. Bunlardan birisi benim sıkça olarak kullanmış olduğum uygulamalardan olan InstaDP uygulamasıdır. Bu uygulamayı Android telefonlarınıza Google Play üzerinden indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. InstaDP uygulamasını dilerseniz de internet üzerinden kullanabilirsiniz. Instagram’da profil resmi büyütmek için kullanılan sitelerden olan instadp.com sayesinde sizlerde başkaların Instagram profil resminin daha büyük halini görebilirsiniz.

Instagram’da Profil Resmini Yakınlaştırmak İçin

Instagram’da bir başka kişiye ait olan profil resmini yakınlaştırıp onu daha yakından tanımak istiyorsanız bunun için o kişinin minik profil resmini yakınlaştırmak veya büyütmek yeterli olacaktır. Bunun dilerseniz bir bilgisayardan ya da telefonunuzdan yardım alabilir ve bunu yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz herhangi bir tarayıcı üzerinden instadp.com adresine giderek buradan profil resmini büyütmek istediğiniz kişin kullanıcı adını yazmanız yeterlidir.

Nasıl Yapılır?

  1. Chrome veya Mozilla tarayıcısından instadp.com adresine gidiniz.
  2. Buradaki kutucuğa kimin profil resmini görmek istiyorsanız onun kullanıcı adını giriniz.
  3. View işaretine tıklayınız ve o kişinin büyük profil resmini görüntüleyin.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan