Instagram’da Province Ne Anlama Geliyor?

Instagram’da Province Ne Anlama Geliyor?
Instagram’da Province Ne Anlama Geliyor?

Instagram uygulaması sosyal medya uygulamaları arasında en çok tercih edilen en hızlı ve en güvenilir gibi içinde enleri barındıran ve de çok kullanıcı sayısına sahip olan bir uygulamadır. Hikaye atma özelliğine her geçen gün yeni şeyler ekleyen Instagram artık bu tür yenilikler ile birlikte daha da fazla kullanıcı çekmeye başlamıştır. Bundan dolayı da yapılan bu tür yeniliklerin Instagram uygulamasını geliştirdiği gibi ekstra kullanıcı çektiğini de sizlere söylemiş olalım. Instagram uygulamasında son zamanlarda gördüğünüz üzerine birçok kişi paylaşmış olduğu gönderilerinin altına herhangi biri yazdıktan sonra Province yazmaktadır. Peki, Instagram ve diğer sosyal medyada Province ne anlama geliyor?

Instagram Province Nedir?

Instagram uygulamasında genellikle gençler tarafından kullanılmakta olan Province sadece bir akımdır. Bulunduğu ili çok çok aşırı derecede değerli kılıyorum anlamına gelmektedir. Instagram uygulaması üzerinden video ve resim paylaşımı yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanan kişiler gün içinde yaptıklarını da ayrıca hikaye kısmında paylaşarak onları takip eden kullanıcıların o hikayeleri görmesini sağlayabilir. Hikaye özellikleri arasında yazı yazma, video paylaşma, paylaşılan bu görsellerin üzerine de konum ve emoji atma özellikleri vardır. Bu özelliklerin içinde en dikkat çekeni o an nerede iseniz anlık konumu paylaştığınız görselin üzerine yazan konum özelliğidir. Konum özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonlarınız üzerinde konum servislerinin açık olması gerekmektedir. Konum servisleriniz açık ise hikaye özelliğinin içinde bulunan bu özelliğie tıkladığınız zaman o an nerede iseniz size oranın ve oraya yakın olan konumların karşınıza çıktığı bir liste gelecektir. Sizlerde bu liste içinden hangi konumda iseniz onu seçerek kolay bir şekilde paylaşmış olduğunuz görselin ya da videonun üzerine konum eklemesi yapabilirsiniz. Konum eklemesi yaptığınız görseller de sizi takip eden kullanıcılar paylaşmış olduğunuz konuma tıklayarak sizin nerede olduğunuzu göreceklerdir. Instagram province‘yi kısaca şöyle özetleyebiliriz;

Konum servislerinin kullanımında oldukça çok dikkat çeken unsurlar vardır. Diyelim ki siz bir şehirdesiniz ve o şehirden konum paylaşımını çekmiş olduğunuz bir görselin üzerine yapacaksınız. İl ismi olarak Ankara ilini seçeceksiniz ancak oradan sizin de dikkatinizi çeken Ankara Province konumu bulunmaktadır. Province İngilizce kökenli bir sözcüktür. Anlamı da il demektir. Bu yüzden Instagram uygulamasında konum paylaşmak istediğiniz zaman karşınıza Ankara Province çıkmaktadır. Yani sizin Ankara İlinde olduğunuzu söylemektedir. Tek bir Ankara paylaşımı yerine yanına bir takı olarak eklenen yabancı kökenli sözcük province de eklendiği zaman paylaşmış olduğunuz görsel daha başka bir havaya bürünmektedir. Çoğu kişi de bu yüzden daha çok tercih etmektedir. Ayrıca bu durum sadece hikaye özelliğinde yoktur. Diğer normal hesaplarınız üzerinde resim ve video paylaştığınız zaman konum eklerseniz direk olarak karşınıza bu durum çıkacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan