Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?
Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

Instagram, ilk kez IOS işletim sisteminde ve daha sonra android sistemlerdeki uygulamaları aracılığıyla kullanılan fotoğraf paylaşım sitesidir. Site çok kısa sürede popüler olmuştur. Nedeni fotoğraflara uygulanabilen çeşitli efektlerin fotoğrafları güzel göstermesidir. Bunun haricinde kullanılabilirlik konusunda Instagram uygulaması oldukça kolay olmasından dolayı herkesin anlayabildiği için kısa sürede herkesin ilgi odağı haline geldi. Şuan ülkemizde 7’den 70’e bütün herkesin hemen hemen Instagram hesabı mevcut. Instagram uygulamasında günde milyonlarca gönderi paylaşıldığından dolayı hoşunuza giden gönderileri kendi profilinizde paylaşmak istiyorsanız bunun için de repost tavsiye edilir. Peki, Instagram’da repost nasıl yapılır? Repost ne işe yarar ve nedir? Instagram repost’un amacı sadece aynı gönderiyi kendi profilinizde paylaşmaktır, lakin gönderiyi paylaşırken gönderinin asıl sahibinin paylaşımınıza otomatik olarak ekleme sanatına repost denilir.

Repost Nasıl Yapılır?

İnstagram’da başka birinin paylaşımını paylaşmak için yapılan işleme repost denir. Ancak İnstagram uygulamasında böyle bir özellik bulunmadığından kullanıcıların bir paylaşımı repost yapabilmesi için ek bir uygulama kullanması gereklidir. İnstagram Repost adına birçok uygulama bulunur. Güvenli uygulamaları indirmek önemlidir. Uygulama indirilip giriş yapıldıktan sonra repost edilmek istenilen gönderi bulunur, repost butonuna basıldıktan sonra İnstagram uygulamasında açılır. Burada gönderiye filtre-açıklama eklenebilir. Paylaşım yapılarak repost işlemi bitirilmiş olur.

Repost Uygulamasını Nereden İndirebilirim?

Instagram’da repost yapmanız için en çok kullanılan programlardan biri olan ve Google Play’de en fazla indirilmeye sahip olan programdan Repost for Instagram uygulamasıdır. Bu uygulamayı Google Play’den indirebilir ve sizlerde kendi profilinizde aynı gönderiyi o kişiden alıntı yaparak paylaşabilirsiniz. Kısa gönderi kopyalama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Instagram’da repost yapmak ücretli midir? Herhangi bir ücret ödemeyecek miyiz? Instagram’da repost işlemi yaparken herhangi bir ücret ödemenize gerek yok, yani kısacası bu uygulama tamamen ücretsizdir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan