Instagram’da Video İzlerken Sürekli Donuyor

Instagram’da Video İzlerken Sürekli Donuyor
Instagram’da Video İzlerken Sürekli Donuyor

Günde milyonlarca fotoğrafa ev sahipliği yapmakta olan ve herkesin severek kullandığı uygulamalardan Instagram uygulamasında yaşanan sorunlardan birine bugün değinmek istiyorum. Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin paylaşmış olduğu videoları izlerken ses geliyor video oynamıyor, görüntü yok, siyah ekran gibi şikayetler son dönemlerde arttı. Peki Instagram’da video izlerken neden donuyor? Sebebi ve çözümü var mıdır? İlk olarak son sürüm Instagram uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz, bunun için ya uygulamasını silip yeniden yüklemeniz gerekmektedir ya da Google Play veya App Store üzerinde giderek yeni güncellemenin gelip gelmediğini tespit ederek güncellemeyi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Yine de Instagram’da video izlerken donma söz konusu ise aşağıdaki adımları da uygulayabilirsiniz.

Bunun haricinde kimi bazı telefonlarda yaşanan sorunlardan olan video oynatamama sorununa MX player uygulamasının çözüm olduğunu fark ettik. Sizlerin de belki de sorunu MX Play uygulamasının olmamasından kaynaklanabilir bunun için MX Player uygulamasını indirip herhangi video açıp denemeyi sakın unutmayın.

MX Play uygulamasını Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz, Şayet telefonunuza gelen güncellemeler sonucunda böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız bunun sebebi de telefonunuza gelen son güncellemelerde neden olabilir.

Instagram Video Donuyor Sorunu – Çözümü

Genel olarak Instagram’da video izler bir donma söz konusuyla bunun en temelinde kullanmış olduğunuz şebekenin yetersiz kalması veya kullanmış olduğunuz Wifi’nin Download hızının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Telefonunuzun şebekesiin kontrol edebilmek için ilk olarak hücresel veriyi kapatınız, ardından Instagram uygulamasını açınız ve Ayarlar > Hücresel veri kullanımı > “Daha az veri kullan” seçeneği aktif ise bunu pasif hale getiriniz.

Şayet Instagram’a erişim sağlarken Wifi kullanıyorsanız bunun temelinde kullanmış olduğunuz Wifinin çekim gücü düşük veya Wifinin download hızı aşırı derecede düşük olmasında da kaynaklanmaktadır. Kullandığınız internetin download hızını test ederek bunu öğrenebilirsiniz.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan