Instagram’da Yoruma Cevap Nasıl Verilir?

Instagram’da Yoruma Cevap Nasıl Verilir?
Instagram’da Yoruma Cevap Nasıl Verilir?

Instagram son zamanlarda büyük küçük demeden herkesin kullandığı sosyal medya uygulamalarından biridir. Kolay ara yüzü sayesinde herkes kullanabilme olanağı bularak, keyifli dakikalar geçirmektedir. Bazen en güzel anlarının fotoğraflarını, bazen de sevdiklerinin fotoğraflarını çekip paylaşmaktadırlar. Instagram uygulamasına kendine getirmiş olduğu yeni güncellemeler sayesinde artık çok keyifli bir ortamlardan biri oldu. Günümüzün büyük bir kısmını Instagram’da fotoğraf paylaşmakla harcarken diğer kısmını ise kim neler paylaşmış diye merak ederek bu uygulama sayesinde bütün tanıdıklarımızı takip etmektedir. Instagram uygulamasında fotoğraf paylaştıktan sonra çoğu kişi yapılan yoruma karşılık veremediği için, Instagram uygulaması yeni güncelleme sayesinde artık yorum yapanlara cevap verme özelliğini getirdi. Peki, Instagram’da yoruma cevap nasıl verilir? Yoruma cevap verebilmek için öncelikle yapmanız gereken şey çok basittir. Fotoğrafınıza yorum yapıldığı zaman, uygulama sizi, yorum yapılan fotoğrafa götürecektir. Cevap vermek isterseniz, fotoğrafınızın hemen altındaki baloncuğa tıklamanız yeterli olacaktır. Baloncuk butonu uygulamada yorum kısmı anlamına gelmektedir. Tıkladığınız anda ise cep telefonunuzun tuş takımı açılır ve yorumunuzu yazamaya başlayabilirsiniz. Ancak yorumu göndermek için de, göndereceğiniz kişinin isminin etiketli olması gerekir. Etiketleme işini de @ simgesi koyarak yapabilirsiniz. @kullanıcıismi şeklinde etiketleyerek yorumunuzu yazıp gönderebilirsiniz.

Yorumlara Cevap Verince Bildirim Gider Mi?

Instagram uygulamasında bir kişinin yapmış olduğu yoruma cevap verdiğiniz zaman o kişiyi o yoruma etiketlediğinizden dolayı bildirim gider. Yorum yapan kişiye cevap verdiğiniz takdirde anında o kişiye bildirim gider ve o kişi sizin yapmış olduğunuz yorumu görebilir.

Bunun haricinde sadece kendi fotoğraflarınızda değil başkaların paylaşmış olduğu fotoğrafların altındaki yorumlara da cevap vermeniz durumunda o kişilere bir bildirim gider. Sizlerde bu cevap verme özelliğini kullanmak istiyorsanız telefonunuzda son sürüm Instagram uygulamasının olmasına dikkat ediniz.

Kullanmış olduğunuz Instagram sürümü son sürüm ise Cevapla özelliğini çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan