InstaMessage Hesabımı Nasıl Silebilirim?

InstaMessage Hesabımı Nasıl Silebilirim?
InstaMessage Hesabımı Nasıl Silebilirim?

InstaMessage mobil uygulaması, yakınlarda bulunan kişilerle anlık iletişim sağlanabilmesini ve ortak ilgi alanlarına göre arkadaşlıklar kurulabilmesini sağlıyor InstaMessage uygulamasında arama kısmında erişilmek istenilen kişilerin isimleri belirtiliyor ve seçilen kişilerle arkadaşlık kuruluyor. Arkadaşlık kurulmasının ardından anlık özel mesajlaşma fonksiyonlarından yararlanılabiliyor. InstaMessage özellikle Instagram kullanıcılarının arayıp da bulamadığı özellikleri sunması ile yaygınlaşmıştı. Instagram uygulamasında sadece fotoğraflar paylaşılabiliyorken, InstaMessage uygulamasında arkadaşlık kurulabilmesi ve anlık özel mesajlaşmalar yapılabilmesi mümkün. InstaMessage uygulaması, kullanıcıların Instagram hesabını kullanarak giriş yaptıkları ve Instagram’daki arkadaşları ile mesajlaşma yapabildikleri bir uygulama olarak biliniyor. Ancak her mobil uygulamada olduğu gibi InstaMessage uygulamasında da kullanıcılar bazı sorunlar yaşayabiliyor ya da uygulamayı kullanmaktan vazgeçebiliyor. Her iki durumda da uygulamanın kaldırılması ve hesabın kaldırılması konuları gündeme geliyor. Peki, bu durum karşısında InstaMessage hesabı nasıl silinir?

Instagram Bağlantısının Kesilmesi

InstaMessage hesabının kaldırılması için doğrudan hesabın silinmesi ve uygulamanın kaldırılması adımlarından önce Instagram ile yapılan bağlantının sonlandırılması gerekiyor. Instagram uygulamasında profil hesap ayarları bölümüne gelerek InstaMessage uygulamasının erişiminin kesilmesi gerekiyor. Bu işlemi yapabilmek için bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir, instagram.com adresine giderek buradan giriş yapıp Hesap Ayarları bölümünden bağlantılı olan uygulamalar kısmından ilgili uygulamaya ait olan bağlantıyı koparmanız gerekmektedir.

InstaMessage Hesabının Silinmesi

InstaMessage hesabının silinmesi için hesap silme linkinin kullanılması gerekiyor. Linkin kullanımı ile kullanıcı hesabı devre dışı bırakılıyor. Kullanıcı hesabı, uygulamanın içerisinden silinemiyor. Bu nedenle hesabın kaldırılması için http://support.insta.me/ adresine giriş yapılması gerekiyor. Linkin açılmasının ardından kullanıcı hesabına giriş yapılıyor ve destek bölümüne ulaşılıyor. Destek bölümüne ulaşmak için doğrudan http://support.insta.me/ linki de kullanılabiliyor. Hesabın silinmesi sırasında uygulama sizden neden silme işlemi yaptığınıza dair geri bildirim alıyor. Bu geri bildirim sırasında sorulan sorular, kullanıcıların memnuniyetsizliklerinin anlaşılması ve ileride yapılacak güncellemelerin bu memnuniyetsizlikler dikkate alınarak planlanabilmesini sağlıyor. Soruları cevapladıktan sonra, alt kısımda yer alan “Submit and Deactivate My Account” seçeneği seçiliyor. Bunun ardından uygulama yine bir ekran çıkartıyor. Bu yeni ekranda da “Deactivate anyway” seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. Bir sonraki adımda kullanıcı adı ve şifre girilerek “authorize” seçeneği seçiliyor.

InstaMessage Uygulamasının Kaldırılması

Hesabın silinmesinin yanı sıra telefonunuzdan da uygulamayı kaldırmanız gerekiyor. Bunun için telefonunuzda Ayarlar menüsünden Uygulamalar seçeneğini, oradan da Uygulama Yöneticisi seçeneğini seçerek InstaMessage uygulamasını bulmanız ve kaldır seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Veyahut uygulamalar kısmından uygulamayı bulunuz ve ardından uzun basıp üst kısımda çıkan Çöp kutuna sürükleyerek uygulamanın direk kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan