İPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

İPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?
İPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ülkemizde sağlamlık, kullanılabilirlik ve garantisinin çok iyi olduğu olarak bilinmekte olan İOS işletim sistemli telefonlar günümüzde en sık kullanılan telefonlardan olanlardır. Iphone kullanıcılarının en çok merak ettiği işlemlerden biride garanti sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığıdır. Bu konu üzerine İnternet ortamında birçok anlatım mevcuttur. Garantisi bitmiş olan bir cihazın tamir işlemleri için garantisinin bitip bitmediğini önceden öğrenmeniz için kendiniz bilgisayar desteği ile garanti sorgulama işlemlerini yerine getirmeniz gerekiyor.

Garanti sorgulama hizmeti

2.el piyasasında kullanıcıların satın adlıkları teknolojik ürünlerin garantilerinin devam ettiğini bilmelerinde büyük bir fayda bulunuyor. Bu nedenle garanti işlemlerinin devam edip etmediğini mantıklı bir şekilde kontrol etmek gözüktüğü kadar kolay bir işlem olmayabiliyor. Bu nedenle Apple firması kullanıcıları için bu süreçleri daha da basit bir hale getirerek, IPhone kullanıcılarına garanti sorgulama hizmeti adı altında bir uygulama sunuyor.

Garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır?

İlk olarak Apple firmasının denetle sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan sayfadan; “Donanımınızın seri numarasını girin” diye çıkan bölümü ve de“Lütfen kodu girin” adı altında bir bölüm çıkacak. İlgili yerlere sizde yer alan kodları girmeniz gerekiyor. Gerekli bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra iPhone garanti sistemi hakkında bulunan bilgiler Türkçe olarak karşınıza çıkacak.

Bir sonraki işlemde karşınıza çıkan Onarım ve de Servis Kapsamı bölümünün alt kısmında bulunan “Tahmini Son Kullanma Tarihi” adında bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm ile kolaylıkla iPhone cihazınızın ne zamana kadar garanti süresinin olup olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz. Bu işlemleri telefonu almadan önce görebilme imkanınız bulunuyorsa önceden yapmanızda fayda bulunuyor.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan