Iphone Salla Özelliği Ne İşe Yarar?

Iphone Salla Özelliği Ne İşe Yarar?
Iphone Salla Özelliği Ne İşe Yarar?

Iphone telefonların kullanıcıların keşfetmesini beklediği birçok gizli özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler telefonun daha çok kişiselleştirilebilmesi için geliştirilmiş ayrıntılı işlemlerdir. Iphone kişiselleştirilebilir gizli özellikleri aşağıdaki gibidir:

 1. Iphone kulaklığı kullanılarak ( ses açma-kapama tuşları ile ) fotoğraf çekilebilme özelliği
 2. Klavyeye ek bir program kullanmadan emoji klavyesi ekleyebilmek. Bu işlem ayarlar, genel, klavye ayarları, emoji klavye seçenekleri izlendiğinde aktifleştirilebilir.
 3. İnternette gezinirken karşılaşılan fotoğrafları kaydetmek için üzerine basılı tutmanın yeterli olması.
 4. Bildirimleri göstermesi için flash özelliğini kullanmak. Bu özellikte ayarlar kısmındaki LED Flash for Alerts seçeneği aktif hale getirilerek kullanılabilir.
 5. Sağa sola sallama hareketi
 6. Uygulama içi satın almaların ayarlardan kapatılabilmesi. Bu özelliği aktifleştirmek için ayarlar kısmına geçildikten sonra genel ve kısıtlamalar başlıkları takip edilmelidir.
 7. Üç parmakla yukarı ittirilerek açık olan ve arka planda çalışan tüm programların kapatılabilmesi. Bu özellikte son güncelleme ile Iphone telefonlara eklenen kısa yollardan biri.

Iphone salla özelliği ne işe yarar?

Iphone telefonlardaki sağa sola sallama özelliği mesaj yazarken silme işini yerine getirmektedir. Telefonda mesaj ya da başka bir bilgi yazılırken sağa sola sallandığında ekrana “Geri al: Yazma” şeklinde bir bildirim gelmektedir. Bu bildirime geri al diye cevap verildiğinde yazılanlar silinmektedir. Iphona salla özelliğini açmak için izlenmesi gereken basamaklar aşağıdaki gibidir:

 1. Ayarlar kısmına girmek,
 2. Ayarlar menüsü açıldığında genel seçeneğini işaretleyerek açmak,
 3. Genel kısmında açılan menüden erişilebilirlik balığını açmak,
 4. Bu ekranda gözüken “Geri almak için salla” özelliğini aktifleştirmek.

Iphone telefonlardan bu salla özelliğini tekrar kapatmak isteyen kullanıcılar açmak için izledikleri yolun aynı şekilde takip ederek aktifleştirdikleri kısmı tekrar pasif hale getirebilirler. Böylece özellik kapanmış olur.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan