iPhone Şarj Varken Kendiliğinden Kapanıyor Sorunu

iPhone Şarj Varken Kendiliğinden Kapanıyor Sorunu
iPhone Şarj Varken Kendiliğinden Kapanıyor Sorunu

iPhone cihazlarının en büyük sıkıntılarından birisi cihazın şarjı olmasına rağmen kapanıyor olması olarak göze çarpmaktadır. Bu sorun yeni çıkartılan iPhone modellerinde dahi olması kötü bir durum olarak görülmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birçok yeni özellikler kazanılması ve bu konu içerisinde de yenilikler olması beklenmektedir.

Cihazların bu sorunu oldukça yaygın bir şekilde görülmektedir. Bu durum, bu akıllı telefonları kullanan insanları oldukça rahatsız etmektedir. Cihazların şarjının yüzde elli veya daha üst sayılarda görülmesine rağmen ani bir şekilde kapanması sorunu oldukça sık olarak görülmektedir.

Bu Cihazların Kapanma Sorusuna İlişkin Nedenler

iPhone cihazları için batarya oldukça sıkıntılı bir sorun olarak görülmektedir. Yıllardır bu sorun çözülememektedir. Bu cihazları kullanan insanlar, düşük seviyede şarj yüzdeleri ile günü atlatmanın yollarını aramaktadır. Bunun en net örneklerinden bir tanesi ise son çık modellerde açık bir şekilde görüntülenmektedir.

Cihazların saatlerce şarja takılı olarak kalması ve şarj yüzdesinin sürekli hatalı olarak gösterilmesinden dolayı oldukça büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. iPhone cihazlarının yeterli kadar şarjı olmasına rağmen yine de kapanması, bu cihazları kullanan insanları çileden çıkartmaktadır.

Bu sorunlar ile ilgili şikayetler olmasına rağmen şirket, bunun nedenini açıklamamaktadır. Bu sorunlar ile ilgili en azından teknik destek alınması az da olsa bu sorunların çözülmesine fayda sağlayabilmektedir.

Aniden Telefon Kapanması İçin Yapılması Gereken Durumlar

Cihazın bu sorunu ile ilgili yazılımının yenilenmesi gerekebilmektedir. Yazılımın güncellemesi ile performans değişikleri yaşanabilmektedir. Cihazlar ile ilgili kullanım süreleri de ayrım göstermektedir. Cihaz ile ilgili kurtarma sorununa başvurulabilir ve bu konuda ilerleme kayıt edilebilmektedir.

Telefonun şarjı tamamen bittikten sonra şarj cihazı yüzde yüz olana kadar doldurulması gerekebilmektedir. Bu sorunlar ile ilgili sıkıntıların devam etmesi üzerine başvurulacak son yer teknik destek ekiplerinin bulunduğu birimler olarak görülmektedir. Türkiye içerisinde faaliyet gösteren Apple mağazaları ve ekibi bulunmaktadır.

Bu yerlere giderek sorun anlatılıp, çözüm için gereken hususlar yapılabilmektedir. Garantili olan cihazlar için sorun çözüme kavuşturulmaktadır. Garantisi olmayan cihazlar için ise belli bir miktar garanti ücreti verip, bu kapsam içerisinde tedbirler yapılmaktadır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan