Kendi Telefon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Kendi Telefon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?
Kendi Telefon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Vodafone, Türk Telekom, Avea ve Turkcell gibi GSM operatörlerine ait aboneliği bulunan kimselerin yeri geldiği zaman yıllarca kullandıkları telefon numaralarını unutabilmektedirler. Özellikle de daha yeni alınan bir hat olduğunda telefon numaramızı soranlara ya da TL yükleme esnasında numaramızı söyleyemediğimiz, unuttuğumuz zamanlar olur hatta bazen numarayı tam hatırlayamadığımızdan dolayı yanlış numaralara TL yüklemeleri dahi yaparak para kayıpları olabilir.

Tüm bu yaşanabilecek olumsuz sıkıntılardan kurtularak kendi kullandığımız telefon numarasını GSM servisinden ücretsiz bir şekilde sorgulatarak öğrenebiliriz. Belli bir süre geçinceye yani ezberleyene kadar kullanacağınız bu basit GSM servisi yöntemi ile telefon numaranızı gerek duyduğunuz her an görebilirsiniz. Kullandığınız numarayı öğrenmek için artık başkasını çaldırmaya gerek duymayacaksınız. Çünkü GSM numaranızı öğrenme servisini siz değerli kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde hizmete sunar ve sizlerde bu hizmetten dilediğiniz vakit yararlanabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan yöntem ile tüm operatörler kolaylıkla kendi telefon numarası öğrenme işlemini rahat ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilir.

  1. İlk adım olarak akıllı telefonunuzun ekranını açın ve arama yapmanızı gerçekleştirecek olan telefon uygulamanızı açınız.
  2. Daha sonra tuş takımınızı açınız.
  3. *101# kodunu giriniz.

Daha sonra ekrandaki arama tuşuna basınız ve çok kısa bir süre sonra sorgulama işlemi tamamlanır ve numara telefon ekranında bir uyarı şeklinde görüntülenecektir. Bu şekilde telefon numaranızı gerek duyduğunuz bir anda kolayca öğrenebilirsiniz.

Kendi Telefon Numaramı Öğrendikten Sonra Ne Yapabilirim?

Numaranızı başkalarıyla paylaşarak sizinle iletişime geçilmesini sağlayabilirsiniz bunun haricinde numaranız ile yapmanız gereken işlemleri kullanmış olduğunuz operatörün sunmuş olduğu uygulamalar aracılığı ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Veya Facebook, Bip Messenger, WhatsApp gibi uygulamaları kullanacaksanız kayıt olurken bu numara sizlerin işine yarayacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Erhan - 7 Mayıs 2019 - 01:07

Faydalı