Kyk İnternetini Hızlandırma

Kyk İnternetini Hızlandırma
Kyk İnternetini Hızlandırma

Kyk internetine yüzlerce kişinin girmesinden dolayı oluşan yoğunluk internet hızını ciddi derece düşürmektedir. Bu nedenle kyk internetini hızlandırma yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Dizüstü bilgisayarlarda bulunmakta olan kablosuz ağ adaptörleri entegre bir sistemdir. Bu nedenle bu adaptörler her ne kadar açık alanlarda faydalı olsa da duvar gibi engellerin bulunduğu yurt odalarında pek de işlevsel olmamaktadır. Bu nedenle internet hızını arttırmak için harici bir kablosuz ağ adaptörü kullanılabilir.

Kyk interneti yurt binasında çeşitli yerlerde bulunan hotspot vericileriyle yayılmaktadır. Kablosuz ağ adaptörünün yazılımında hotspot vericileri ayrıntılı olarak görülmektedir. Windows kablosuz ağ menüsünden hotspot verici seçimi yapılmasa da kablosuz ağ adaptörünün yazılımından bu seçim kolaylıkla yapılabilmektedir. Kablosuz ağ adaptörü yazılım ekranından en fazla sinyal gücüne sahip seçenek seçilerek internet daha hızlı bir biçimde kullanılabilmektedir. Ayrıca yurt internetinin yoğun kullanımından dolayı bilgisayar ile modem arasında kopukluklar olabilmektedir. Bu durumu düzeltmek için sistemde sürekli bağlı durumda gözükmek gerekir. Sürekli bağlı gözükmek için başlat ve ardından çalıştır kısmına girip ping-t yazıp enter tuşuna basmak gerekir.

Genellikle herkesin aynı anda internete bağlanmasından dolayı internet yavaşlılığı söz konusudur, bunun haricinde bir çok kişi KYK Wifi kullanarak girmiş olduğu sitelerde video izler ise bu durum internetin yavaşlamasına neden olur veya bu durum internetten video indirmeye & dosya indirmeyle eş değerdir.

KYK Wifi İnternet Hızlandırma

Birçok KYK yurdunda kalan kişilerin en büyük ihtiyacı olan KYK interneti hızlandırma yöntemine değineceğim, ilk etapta internet neden yavaşlar bunu sizlere kısaca bahsedelim. KYK yurdunda internet genellikle yurdun en kalabalık olduğu vakitlerde yavaşlamaktadır. Bunun en temelinde birçok kişinin aynı anda internete bağlanması ve birçok kişinin video izlemesi, oyun oynamasından kaynaklanmaktadır. Peki, bu durum için neler yapılmalıdır? KYK internet hızlandırma işlemi için VPN programlarını kullanabilirsiniz, VPN programları sayesinde farklı bir internet sağlayıcısı üzerinden internete erişim sağladığınızdan dolayı kısa sürede eskisine nazaran internet hızınız daha fazla artmış olacaktır.

İnternet hızlandırmak için VPN uygulamalarını ve programlarını internetten kolaylıkla indirebilir ve kullanabilirsiniz. Masaüstü veya laptop gibi cihazlar için genellikle Hotspot Shield programı tercih edilmektedir. Yine mobil cihazlar için Turbo VPN, VPN Proxy Master, Free VPN – Betternet, Hola Free VPN Proxy gibi uygulamaları mobil cihazlarınıza yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan