Kyk Wifi Ağına Bağlanamıyorum

Kyk Wifi Ağına Bağlanamıyorum
Kyk Wifi Ağına Bağlanamıyorum

Ülkemizde her üniversite öğrencisinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan internet ihtiyacı KYK tarafından sağlanmaktadır. Peki, kısaca KYK nedir? Kyk, öğrencilere yurtlarda internet hizmeti vermektedir. Bu internet hizmeti, öğrencilerin faydalı alanlarda ve ödev konusunda çalışma yapmalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Ama bu internet ortamı, kyk wifi ağına bağlanamıyorum, kyk wifiye girmiyor gibi sorunları beraberinde getirmiştir. Bunun için bugün sizlere KYK Wifi bağlantı sorununa kısa sürede çözümler üreteceğiz. Böylelikle sizlerde diğer arkadaşlarınız gibi KYK wifisine sorunsuzca bağlanabileceksiniz.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası Gelmiyor

Öncelikle wifiye bağlanmak için modem çevresinde olmak gerekmektedir. Ardından kullanmış olduğunuz cihazdan wifi seçilerek giriş yapılmaktadır. Giriş yapıldıktan sonra öğrenciler, herhangi bir tarayıcıdan ikinci bir giriş yapmak zorundadır. Bunun için KYK portal ekranına erişmek için, Wifi’ye bağlandıktan sonra otomatik olarak bir yönlendirme yapılmazsa http://portal.kyk.gov.tr/ adresine gitmeniz gerekmektedir.

Tarayıcıya giriş yaptıktan sonra bir ekran gelmektedir. Bu ekrana kullanıcı adı ve şifre girilmelidir. Kullanıcı adı öğrencinin T.C. kimlik numarasıdır. Şifreler ise e-devlet üzerinden oluşturulmaktadır. E-devlet sisteminde kredi ve yurtlar kurumu sekmesinden ilgili taahhütname onaylanmalıdır ve şifre oluşturulmalıdır. Şifre işlemini oluşturduktan sonra, direk kullanıcı adı ve şifreyle giriş sağlanamamaktadır. Giriş yapmak için en az bir gün beklenmesi gerekmektedir. Kyk internet şifreleri kullanmakta olunan mail adresine gelmektedir. Bir günün ardından kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra internet kullanılabilir. Kullanıcı ve şifre bir öğrenciye aittir. Başka bir kişi bu şifreleri kullanamaz. Ayrıca telefon değişikliği yapıldığı zaman, kullanıcı adı ve şifre tekrar tarayıcıdan girilmelidir.

Telefondan KYK İnternetine Bağlanamıyorum

Telefondan KYK ağına bağlanılamıyor sorunun en temelinde mevcut oturumunuzun farklı bir cihazda açılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için daha önceden bir bilgisayarda veyahut kendi kişisel laptopunuzda oturumunuz açık ise ilk etapta bu oturumlarınızı sonlandırmanız gerekmektedir. Telefondan KYK Wifi ağına bağlanmak için ilk etapta diğer açık olan oturumlarınızı kapattıktan sonra Wifi’ye giriş yapıp tekrardan tarayıcı üzerinden http://portal.kyk.gov.tr/ adresine gidip kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarım KYK Wifiye Bağlanamıyorum

Telefonda Wifi bağlantı sorununda önermiş olduğum çözümü bu sefer bilgisayar içinde önereceğim. Bilgisayardan KYK wifi bağlantı sorunu yaşıyorsanız telefonunuzda mevcut olan oturumunuzu tarayıcı üzerinden kapatmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz;

 • Bilgisayarım kyk wifiye bağlanamıyorum sorunu için mobil cihazınızdan http://portal.kyk.gov.tr/ adresine gidiniz ve buradan oturum kapat yapınız.
 • Daha sonrasında bilgisayarınızdan KYK wifisine tekrardan bağlanmayı deneyiniz.

Telefondan mevcut oturumunuzu kapattıktan sonra bilgisayardan wifi bağlantı sorununu kısa sürede çözmüş olacaksınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

sami - 22 Nisan 2019 - 08:37

mera

emre - 17 Nisan 2019 - 03:08

anlattığınız bi sike yaramadı amk

fatma - 25 Mart 2018 - 23:09

Telefonumdan kyk wifiye giremiyorum bazen doğrulama sayfası çıkmıyor bazen de internet kullanılamıyor diyor bağlansa bile internet kullanılamıyor diyor.

Ferhat - 22 Şubat 2018 - 16:40

Bilgisayarimdan kykwifiye baglı oldugum halde kyk giris sitesi dahil hicbir siteye giremiyorum bu yuzden giriş bile yapamiyorum, fakat mobil cihazimda boyle bi sorun yok, bilgisayarimdada bu sorunu 2 gundur yaşıyorum, lutfen acil çözüm

  Göksu Polat - 24 Şubat 2018 - 18:45

  Merhaba Ferhat, diğer arkadaşlarınız da bu durumdan müzdarip ise bulunduğunuz kurumdaki internet sağlayıcısında sorun olabilir. Bunun için yurt görevlisi ile iletişime geçiniz lütfen, şayet sadece sizden kaynaklanan bir durum ise E-devlet üzerinden tekrardan şifre alınız.

Ahmet - 18 Ocak 2018 - 21:36

Telefonum WiFi doğrulama sayfasını açmıyo nedenini bilen varmı

Anonim - 7 Ocak 2018 - 15:08

bedava gösteren wifiler bir türlü bağlanmıyor.bu sorunu nasıl çözerim

teko - 2 Ocak 2018 - 12:44

ıp sorunu dıyor o nasıl olcak

  Furkan - 11 Mart 2018 - 21:33

  Merhaba kardeş bende de ayni sorun var. Wifiye bağlanıyor ama kyk wifi sitesine bile girmiyor ip sorunu diyor.
  Sen çözebildin mi ?

Anonim - 17 Kasım 2017 - 05:32

Haci baglandigi halde net erisimi yok

Anonim - 25 Ekim 2017 - 19:14

Kyk giriş sayfasına giriyorum şifreyi yazıyormuş sayfa yeniden yükleniyor hiç kullanıcı adı şifre yazmamisim gibi https linkine ise error=true yazıyor napabilirim

Anonim - 20 Ekim 2017 - 15:28

Burda yazılanları aynen yaptım bağlanamıyorum

Roz - 19 Ekim 2017 - 10:44

Windows 10 kullanıyorum kyk wifiye geçen yıl bağlanıyordu ama bu sene ne yaptıysam dogrulama sayfası gelmiyor yardım eder misiniz