Kyk Wifi Giriş Başarısız

Kyk Wifi Giriş Başarısız
Kyk Wifi Giriş Başarısız

KYK yurtlarının bir diğer avantajlarından olan ücretsiz internetin olmasıdır, bugün ise sizlere KYK yurdunda bulunan KYK Wifinin ne olduğuna dair ve bu KYK Wifi’de sıkça görülmekte olan hatalardan biri giriş başarısız hatası hakkında bilgiler vereceğim. İlk olarak KYK wifi nedir?

Kyk wifi, devletin Kyk yurtlarında öğrencilere parasız bir şekilde sağladığı internet bağlantısının ve modemlerinin ismidir. Kyk yurtlarında ikamet eden öğrenciler bu hatlar üzerinden ücretsiz bir şekilde internete bağlanabilirler. Kyk internet bağlantısı için KYK wifi modemine bağlanmak ve giriş yapmak gerekmektedir. Modeme bağlanırken kullanıcılar şifre girişi yapmazlar. Modeme bağlandıktan sonra doğrulama ekranı denen sayfada TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sayfaya giriş yaparlar. TC kimlik numarası kullanıcı adı olarak kullanılır ve öğrenciler kullanıcı adlarını değiştiremezler.

KYK bağlantısında kyk wifi giriş başarısız hatası

Kyk internet bağlantıları aynı zamanda birçok kullanıcı tarafından sürekli olarak kullanıldığında hatalar verebilir. Bunlar daha çok yoğun saatlerde yaşanılan problemlerdir. Maksimum giriş hakkınız doldu hatası da bunlardan biridir. Maksimum giriş hakkınız doldu hatası Kyk wifi den yararlanan öğrenci başka bir cihazdan da internete bağlanmaya çalıştığında karşısına çıkar. Örneğin telefondan çıkış yapılmadan bilgisayar üzerinden tekrar kyk wifi hizmetine bağlanılmaya çalışıldığında bu hata ortaya çıkacaktır. Aynı kullanıcı adı ile tek bir cihazdan aynı anda bu hizmeti almak mümkündür. Bundan dolayı KYK şifrenizi bir başka kişi biliyor ise mutlaka şifrenizi sıfırlamanız tavsiye edilir, KYK şifresini sıfırlayıp yeni bir şifre aldıktan sonra bu hata gidecek ve sizlerde tekrardan KYK wifi hizmetinden faydalanmaya devam edebileceksiniz.

Bir diğer sorun ise KYK Wifi’ye sürekli bağlanıp, bağlantıdan çıkar iseniz böyle bir hata vermesi de mümkündür. Bu durum için bir süre bekledikten sonra tekrardan kullanıcı bilgilerinizi kullanarak KYK wifisine giriş yapmayı deneyiniz.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan