Kyk Wifi ”Servis Başlatılamadı” Sorunu

Kyk Wifi ”Servis Başlatılamadı” Sorunu
Kyk Wifi ”Servis Başlatılamadı” Sorunu

Devlet yurtlarında barınan öğrencilere ücretsiz temin edilen internet bağlantısına verilen bir addır. Wifi ağına bağlandıktan sonra internet motorunuz otomatik açılır ve giriş sayfası önünüze gelecektir. Giriş sayfasında bulunan kullanıcı adı bölümüne TC kimlik numaranızı şifre bölümüne ise yurt müdürlüğünden aldığınız şifreyi yazarak ücretsiz internet ağına katılabilirsiniz. Ama çoğu öğrencinin başına gelen sorunlarından biride yönlendirme sayfasının gelmemesi ve servisin başlatılamamasıdır. KYK Wifi kullanıcılarının son zamanlarda karşılaştığı bu hatalardan olan servis başlatılamadı hatası nasıl çözülür?

Kyk wifi ”servis başlatılamadı” sorunu

Öncelikle bağlandığınız wifi ağının adının KYK WİFİ olduğuna dikkat etmelisiniz, sonrasında eğer telefondan veya tablet aracığı ile bağlanıyorsanız mobil ağının kapalı olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun sebebi ise Ip adresinizi değiştireceğinden sorun yaşamanız olacaktır, herhangi bir mobil ağ aracılığı ile wifi portalına bağlanmanız imkansızdır. Sorununuz hala devam ediyorsa bilgisayarınızın veya mobil cihazınızda olabilir açıp kapatmakta fayda var. Son olarak şunları söylemek gerekirse aynı anda hem bilgisayarınız hem de mobil cihazınızdan bağlanmanız mümkün değildir. Maksimum giriş hakkınız doldu uyarısı ile karşılaşabilirsiniz ki bu gözden kaçan bir sorun, sadece bir cihazla bağlandığınıza dikkat ediniz.

Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  1. İlk etapta diğer arkadaşlarınızın internete bağlanıp bağlanamadığını kontrol ediniz, bu tür sorunlar genellikle cihazlardan kaynaklanabilmektedir.
  2. Aynı sorun arkadaşlarınız da yok ise bu durum sizlerin telefonlarından kaynaklanmaktadır, genellikle bu tür sorunun temelinde telefonlarınıza indirmiş olduğunuz son uygulamalar neden olmaktadır. Bunun için telefonunuzda arka planda çalışmakta olan sürekli olarak işlem yapan ve internete “aç” olan uygulamaları sonlandırınız.
    • Bu uygulamaları tespit edebilmek için telefonunuzun Görev Yöneticisi kısmından veya Ayarlar >> Uygulamalar >> Çalışan uygulamalar bölümünden görebilirsiniz.
  3. Uygulamaları sonlandırdığınız halde sorun yine devam ediyor ise mobil verinizi kullanarak Clean Master uygulamasını telefonunuza indirip ara yüz temizliği yapmanız yeterli olacaktır.

Mobil Veri Bağlanamama Sorunu

Kullanmış olduğunuz cihazda mobil veriye de bağlanamıyor ise arkadaşınızın telefonunu kullanarak internetten Clean Master uygulamasına ait olan APK dosyasını kendinize Bluetooth yardımı sayesinde aktarıp kurulumu bu şekilde tamamlayınız. Kurulum bittikten sonra taramayı başlatınız ve kısa sürede bitecek olan taramadan sonra telefonu yeniden başlatınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan