KYK Wifi Zaman Aşımı

KYK Wifi Zaman Aşımı
KYK Wifi Zaman Aşımı

Öğrencilerin son zamanlarda karşılaşmış olduğu sorunlardan biri ise maalesef ki KYK Wifi zaman aşımı problemidir. Bugün ise sizlere KYK yurtlarında kalan öğrencilerin bu sorunu nasıl çözebileceğine dair önemli hususlarda bilgiler vereceğim ve sizlerinde wifiniz zaman aşımına uğruyor ise aşağıdaki yöntemleri kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

KYK wifi, devletin KYK yurtlarında kalan öğrencilerine sağladığı ücretsiz wifi hizmetidir. KYK Portal sayfası ise öğrencilerin bu hizmetten faydalanmak için kullandıkları doğrulama yapılan sayfadır. KYK internet servisinden yalnızca KYK yurtlarında kalan öğrenciler yararlanabilir.

KYK wifi yukarda belirtildiği gibi bir hizmet adı olmakla birlikte aynı zamanda öğrencilerin kullandığı modemlerin ismidir. Modeme bağlanmak için şifre sistemi yoktur. Bir öğrenci telefon, tablet veya bilgisayarından modeme bağlanmak istediğinde KYK portal denen sayfada, doğrulama kısmı açılır. Bu sayfaya kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak gerekir. Kullanıcı adı öğrencilerin TC kimlik numarası iken, şifre kullanıcılar tarafından belirlenir.

KYK wifi zaman aşımı problemi çözümü

Bazı durumlarda öğrenciler internete bağlanmak istediklerinde oturumunuz zaman aşımına uğradı ile başlayan bir hata ile karşılaşırlar. Bu durumda öğrencilerin yapması gereken sayfadan tamamen çıkmak ve doğrulama sayfasına yönelmektir. Doğrulama sayfasına ulaştıktan sonra yeniden giriş yapılmalıdır. KYK wifi pek çok öğrenci tarafından aynı anda kullanıldığından zaman zaman bu şekilde geri dönüşün uzun sürmesinden kaynaklanan problemler yaşanabilmektedir

  1. Wifiyi kapatıp yeniden açınız ve ardından kullanmış olduğunuz tarayıcının geçmişini silip tekrardan giriş yapmayı deneyiniz.
  2. Telefonunuzda var olan temizleme programlarını çalıştırınız, arka planda çalışmakta olan ve Wifi’nin çalışmasına engel olan programları sonlandıracaktır.
  3. Zaman aşımına uğramakta olan Wifinin bir diğer çözümü ise defalarca girip çıkmaktır, bu işlemi bir kaç kere denedikten sonra tekrardan giriş yapmayı deneyiniz. Bu işlem için mutlaka https://wifi.kyk.gov.tr adresini kullanınız.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan