Magazino Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Magazino Aboneliği Nasıl İptal Edilir?
Magazino Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom operatörüne ait özellikle son dönemlerde magazino üyeliği ile alakalı olarak bir çok şikayet ve haksız ödemelerle alakalı isyan mevcuttur. Bu üyelik Türk Telekom tarafından kullanıcılarına habersiz bir abonelik gibi görünse de aslında yanlışlıkla onay verdiğimiz bir sistem olduğu anlaşılıyor. Sürekli telefonunuza gelen sms yoluyla reklam yapan bu firma başta zararsız gibi görünse de ay sonu faturanızda çıkan 20 tl’lik ek ödeme ile anlaşılıyor ki çok da masum bir reklam değil.

Magazino Üyeliğine Nasıl Üye Oldum?

Magazino Üyeliği, dolaşım sağladığınız web siteler içerisinde bir anda karşınıza çıkan reklam içeriğine tıklayarak gerçekleşen ve başka hiç bir onaya gerek duyulmadan üye olunan bir çok reklam aboneliğinden farklı değil. Üye olunması sizin onayınıza bakılmadan gerçekleşen, web sitesi içerisindeki aniden karşınıza çıkan reklama yanlışlıkla

Bütün reklam içerikli mesajlar adına alınan BTK’nın kısa kodlu önlemlerin yetersizliği ve alternatif firmaların uygulamaları ile zor durumda kalan, habersiz onaylanan reklam mesajlarına dair ücretlendirmeler ve üyeliklerle mağdur olan operatör kullanıcıları, öncelikli olarak şebekelerine ait mobil ödeme işlemlerini kapatarak çözüm bulabildikleri gibi, önceden üye olunmuş magazino üyeliği gibi reklam üyeliklerini de iptal edebilirler. Magazino üyeliğinin iptali için yapılması gereken; kısa mesaj yoluyla iptal magazino yazıp 3435’e sms göndermektir.

Bu işlem sonrasında iptal edildiğine dair kısa mesaj onayının gelmesi çok önemlidir. Kısa mesaj onayı gelmeyen durumlarda üyelik iptali gerçekleşmemiş olma olasılığı çok yüksektir. Böyle bir durum karşısında ise ilgili operatör müşteri hizmetlerini arayarak, varolan abonelik servisi ile ilgili şikayette bulunarak iptal işlemi adına yardımcı olmalarını istemelisiniz. Müşteri hizmetlerinin de çözüm bulamama gibi bir olay gerçekleşirse de en kesin çözüm yolu olarak BTK’ya şikayetinizi iletmeniz gereklidir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan