Numara Taşıdıktan Sonra Tekrar Taşıma Süresi

Numara Taşıdıktan Sonra Tekrar Taşıma Süresi
Numara Taşıdıktan Sonra Tekrar Taşıma Süresi

2014 yılında ülkemizdeki operatörler için yeni bir sistem geliştirildi, yeni sisteme göre artık her kullanıcı numarasını değiştirmeden dilediği operatöre numarasını taşıyabilmektedir. Turkcell’den Vodafone’a, Vodafone’dan Turkcell’e, Turkcell’den Türk Telekom’a veya Türk Telekom’dan Turkcell’e şeklinde birçok kişi numarasını değiştirmeden operatörünü değiştirebilmektedir.

Bugün ise numaranızı taşıdıktan sonra kaç gün sonra tekrardan farklı bir operatöre taşıyacağınıza dair önemli bilgiler vereceğim. En çok yapılan GSM işlemlerinden biri numara taşımadır. Numarayı değiştirmeden farklı bir operatöre geçebilmenin sağladığı avantaj sayesinde, bu işlem oldukça ilgi görmektedir. Bir operatörden farklı bir operatöre geçme süresi 6 ila 8 gün sürmektedir. Operatörünüzün yetkili merkezlerine giderek başvuru işlemlerini başlatmanız yeterlidir. İşleminiz gerçekleştikten sonra kısa mesaj ile bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Yeni operatörünü beğenmeyenlerin, numara taşıdıktan sonra tekrar taşıma süresi hakkında gerekli bilgiyi öğrenmeleri faydalı olacaktır. Yeniden numarasını taşımak isteyenler, diledikleri zaman işlem başlatabilirler. Ancak yeni alınmış hatlarda kısıtlamalar yer almaktadır. Yeni alınan bir hattın numarasını ilk üç ay başka operatöre taşımak kısıtlanmıştır. Belirtilen bu üç aylık süresi dolan hatları dilediğiniz zaman başka operatöre taşıyabilmektesiniz. O halde numara taşıma kaç ayda bir yapılabilir sorusuna verilebilecek en doğru cevap, kısıtlama olmayan tüm hatlarda belli bir süre beklemeden taşıma işlemi yapılabildiğidir.

Dikkat etmeniz gereken en önemli husus, operatörünüzde bir sözleşmeniz var ise, başka bir operatöre numaranızı taşıdıktan sonra sözleşmenizden dolayı bir ceza ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir duruma karşı önlem olarak, numaranızı taşımadan önce operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayıp, bilgi edinmeniz faydalı olacaktır.

Numarasını Taşıyan Kazanıyor

Ülkemizde mevcut olan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörü yeni gelen abonelerine, numarasını taşıyan abonelerine birbirinden güzel imkanlar tanımaktadır. Kimi operatör 10GB bedava internet verirken bir diğer operatör ise bu internet paketinin yanında ek olarak konuşma ve sms paketleri vermektedir. Sizlerde numaranızı taşırken en çok imkan tanıyan operatörü seçerek numara taşıma işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Numaranızı taşımak için hangi operatöre taşımak istiyorsanız o operatörün bir bayisine giderek numara taşıma işlemini başlatabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 10 Mayıs 2018 - 01:19

Türk telekomun sözleşmeli müşterisiydin sonra sürem bitmeden vodofebe geçiş yaptım taahüd cezasını vodefone bi vereceğez desi bu mümkün mü

    Göksu Polat - 12 Mayıs 2018 - 23:53

    Merhaba efendim, evet bazı operatörler taahhüt cezasını ödemektedir.