Samsung Mu Daha İyi İphone Mu?

Samsung Mu Daha İyi İphone Mu?
Samsung Mu Daha İyi İphone Mu?

Piyasadaki öncü özellikleri ve kendine özel tasarımlarıyla dikkat çeken Apple yani iPhone, diğer diğer tarafta ise üretim devi Samsung dikkat çeken iki rakip markadır. Bir prestij simgesi sayılan iPhone mu alınmalı yoksa başka bir marka mı tercih edilmeli diye soranların aradığı yanıt ise detaylarda yer alıyor.

 Samsung ve Apple Arasındaki Farklar

Ünlü teknoloji markası Samsung, Apple’a cep telefonu için ürün tedarik eden şirketlerden biri olarak öne çıkıyor. Öte yandan iPhone yapısı itibari ile oldukça seri çalışan bir telefon olurken tasarımı da sade ve kullanışlıdır. Samsung ise yapı itibari ile iPhone’dan daha kolay bir kullanıma sahiptir. Bilgisayardan çeşitli müzikler ve uygulamaları kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Telefonunuzu da pek çok bilgisayarda yedekleyebilirsiniz. Ayrıca Android işletim sistemi kullanıyor olması ile uygulamalar kurmak, tema yüklemek ve diğer müdahaleler daha esnektir. Kullanıcılar açısından farklılık yaratan bu rekabette artılarıyla samsung mu telefon almalıyım? diyenlerin sayısı ise epey fazladır.

 Apple ve Samsung Rekabeti

Android işletim sisteminin açık kaynaklı bir işletim sistemi olmasının kolaylıklarını sunan Samsung, virüs bulaşma ihtimali ve telefonun bazı yazılımlar nedeniyle dolayı hata verme olasılığı çok fazla olan yapıdadır. Pek çok uygulama kısıtlanmadan telefona yüklendiği için telefonunuzda reklam görmeniz ve sürekli istenmeyen reklamlar ile karşılaşmanız çok daha fazladır. iPhone için anti virüs programına ihtiyaç yoktur çünkü iOS işletim sistemi çok daha güvenilirdir. Bu iki markanın rekabetinde öne çıkan bir diğer fark ise bazı programların iPhone da çalışmamasıdır.

Örneğin; gizli kamera uygulamaları, başkasının telefonuna erişimine izin veren programları iPhone da ve Apple Store’da asla göremezsiniz. Çünkü iPhone’un uygulama marketine de uygulama onaylatmak zordur ve firma bu konuda seçicidir. Kullanıcıların güvenliğine çok önem veren iPhone telefonlarında ayrıcalıklı olduğunuzu hissedebilirsiniz.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan