Snapchat’te Engelleme ve Engellemeyi Anlama

Snapchat’te Engelleme ve Engellemeyi Anlama
Snapchat’te Engelleme ve Engellemeyi Anlama

Birçok uygulamanın kendini taklit etmesini başaran uygulamalardan olan Snapchat uygulaması her gün yeni getirmiş olduğu filtreler ile birlikte herkesin büyük ilgisini çekmeye bütün hızıyla devam ediyor. Anlık olarak fotoğraf ve video paylaşmanıza olanak sağlayan snapchat uygulaması, en eğlenceli ve en popüler uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu uygulamada istemediğiniz ya da sizi rahatsız eden bir kullanıcıyı engelleme imkânına sahipsiniz. Ancak snapchat kullanıcı engellemek ile kullanıcı silmek aynı şeyler değildir, engellediğiniz kişiler sizin snaplarınızı artık göremez. Siz de snapcahtta istemediğiniz bir kişiyi engellemek istiyorsanız eğer şu adımları takip etmeniz gerekmektedir;

Snapchat Engelleme Nasıl Yapılır?

  1. Uygulamayı açın ve ekranın üst tarafında bulunan hayalet simgesine tıklayın.
  2. Önünüze çıkan ekranda arkadaşlarım seçeneğinden arkadaş listenizi açın ve engellemek istediğiniz kişiyi bulun ve tıklayın.
  3. Açılan bölümde ayarlar yazan yere dokunun ve genel ekrandaki engelle butonuna tıklayarak o kişiyi engelleyin.
  • Snapchat uygulamasında bir kişiyi engellediğinizde o kişiye “X kişisi sizi engelledi” şeklinde bir bildirim gitmez. Lakin engellemiş olduğunuz kişi bu durumdan çok kolay bir şekilde haberdar olabilir.

Snapchat Engellemeyi Nasıl Anlarım?

Snapchat uygulamasında bilindiği gibi engelleme seçeneği mevcut bu engelleme seçeneğini genel olarak birileri tarafından rahatsız edildiğimizde kullanırız. Veya genel olarak tanıdıklarımız bizlere istek gönderemesin bizleri Snapchat üzerinden bulamasın diye engelleriz. Peki bir kişi Snapchat üzerinden engellediğinde bunu anlayabilir mi? Snapchatte engellendiğimi nasıl anlarım?

  1. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline gidiniz, bunun için ilk olarak Snapchat uygulamasını açınız.
  2. Snapchat uygulamasını açtıktan sonra kendi profilinize gidip buradan arkadaşlarım kısmından kim tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız onu bulunuz.
  3. Bulmuş olduğunuz kişini profilini açtığınız vakit karşınıza Snap puanı 0 (sıfır) olarak gözüküyor ise büyük ihtimalle o kişi tarafından Snapchat üzerinden engellendiğiniz anlamına gelmektedir.

Snapchat engel anlama yöntemleri sadece şuan için İphone ve Android kullanıcılar için geçerlidir, sizlerde bu şekilde snapchat engel anlama yöntemini kullanarak kimlerin engellediğini tespit edebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan