Telefon İnternetini Hızlandırma Ayarları

Telefon İnternetini Hızlandırma Ayarları
Telefon İnternetini Hızlandırma Ayarları

Günümüzde telefonları anlamlı kılan dakikalarımızı hatta saatlerimizi geçirdiğimiz, fotoğraflarımızı paylaştığımız hatta nerede olduğumuzu bile paylaştığımız, bütün sosyal hesaplarımızı kullanmamızı sağlayan şey internet. Artık o kadar bağımlı hale geldik ki girdiğimiz bir kafeye bile sorduğumuz ilk şey internet olmuş durumda. Durum bu olunca telefonunuzda kullandığınız mobil internetin ağır olmasının nasıl bir işkence olduğunun da artık herkes farkında. Bu yüzden internet kullanıcıları telefon alırken, hat alırken bile artık bu hızlara bakmakta. Ama her şeye rağmen internetiniz istediğiniz hızda olmayabilir. İşte bu yüzden işinize yarayabilecek bir bilgiyi sizinle paylaşacağım; Telefon internetini hızlandırma ayarları.  Öncelikle telefon internetini hızlandırma ayarları APN ayarları ile direk ilgili ayarlardır. Bu yolu denediğinizde internet hızınızda gözle görülür bir artış göreceksiniz. Öncelikle telefonunuzdan erişim noktası bağlantıları bölümüne girin. Ardından var olan APN ayarınızın üstüne tıklayın. Önünüze 3 seçenek çıkacaktır bunlardan “Varsayılan Yap” isimli olana tıklayın. Daha sonra APN ayarınız varsayılan olacaktır ve her bağlantıda otomatik olarak bunu aramak yerine direk bağlanacaktır. Dolayısıyla ciddi bir şekilde hızlanmanın farkına varacaksınız.

İnternet Bağlantı Hızını Artırmak

Şayet kullanmış olduğunuz internet kablosuz ise ve bunu kablolu olarak kullanma gibisinden bir şansınız varsa kablosuz ağ kullanmak yerine kablolu bağlantıyı tercih etmeniz durumunda internet hızınız bir nebze dahi artacaktır. Kullanış olduğunuz ağı başkaları ile ortak kullanıyorsanız bu durum da sizlerin kullanmış olduğu internetin bağlantı hızını düşürecektir.

Ayrıca NetBalancer programını kullanarak bilgisayarınızda interneti arka planda çok tüketen programları tespit ederek bu programların çalışmasını sonlandırabilirsiniz. Ve böylelikle internet hızınız artacaktır. Powerline adaptörlerinden herhangi birini temin ederek internet hızınızı arttırmayı deneyebilirsiniz.

İnternete Telefondan Giriyorum Ne Yapmalıyım?

İnternete telefonunuzdan giriyorsanız ve telefonunuzun neden internete geç girdiği konusunda bir fikre sahip olmak istiyorsanız bunun için telefonunuzun arka planında çalışmakta olan uygulamalara tek tek göz atarak hangi uygulamanın telefonunuzdaki interneti daha çabuk bitirdiğine ve ayrıca telefonunuzda arka planda internet tüketen uygulamaları tespit ederek internet paketinizin çabuk bitmesine engel olabilirsiniz.

Bunları tespit edebilmek için, telefonunuzun ayarlarını açıp buradan Veri Kullanımı seçeneklerine göz atarak kolaylıkla işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan