Telefonda Nasıl Görüntülü Konuşma Yapılır?

Telefonda Nasıl Görüntülü Konuşma Yapılır?
Telefonda Nasıl Görüntülü Konuşma Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık hayatımızda birçok köklü değişiklikler oldu, hayatımız daha kolay bir hale büründü ve artık uzak diyarlarda olan bütün tanıdıklarımız ile anında iletişime geçebilir hale geldik. Dilersek sesli bir şekilde dilersek de görüntülü konuşma yaparak sevdiklerimizin yüzlerini görebiliriz. Bugün ise merak edilen ve günümüzde birçok kişi tarafından gerçekleştirilmekte olan görüntülü konuşma nasıl yapılır? 2014 yılında hayatımıza giren telefonda görüntülü konuşma özelliği sayesinde mobil cihazlarımızdan istediğimiz yerden bir başka kişiyle görüntülü konuşarak iletişime geçebiliriz. Peki, o halde telefonda nasıl görüntülü konuşma yapılır? Telefonlarımızda görüntülü konuşma yapabilmek için birden fazla alternatif yollar vardır, bu alternatif yollardan biri de WhatsApp uygulamasına gelen görüntülü konuşma özelliği ile Facebook Messenger uygulamasında bulunan görüntülü konuşma özelliğidir. Sizlerde WhatsApp kullanıyorsanız ya da Facebook Messenger uygulamasını kullanıyorsanız günümüzde görüntülü konuşma özelliğinden sizlerde ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

WhatsApp’tan Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulaması üzerinden görüntülü konuşma yapabilmek için, kiminle görüntülü konuşma yapmak istiyorsanız o kişinin ve sizin de WhatsApp kullanmanız gerekmektedir. Şayet ikinizde WhatsApp kullanıyor ve birbirinizin rehberinde numaralarınız var ise WhatsApp uygulamasını açınız ve o kişiyi WhatsApp üzerinden bulunuz. Daha sonrasında sağ üst köşede yer alan video kamerası işaretine dokunarak o kişiyi görüntülü konuşmaya davet ediniz. Karşı taraf görüntülü arama isteğini yanıtladıktan sonra bu süreç sonrasında artık o kişiyle görüntülü konuşma işlemine başlayabilirsiniz.

Facebook Messenger üzerinden Görüntülü Konuşma

Görüntülü konuşma özelliği ilk olarak Facebook üzerinden hayatımıza girmişti, Facebook’un yeni alt yapısıyla birlikte hayatımıza giren görüntülü konuşma özelliği nihayetinde mobil cihazlarımıza da ulaşmış oldu ve Facebook’un mobil uygulaması olan Facebook Messenger’da bu özelliği barındırmaktadır. Peki, Facebook Messenger üzerinden görüntülü konuşma özelliği nasıl yapılır? Facebook Messenger’dan görüntülü konuşma özelliğini kullanabilmek için kiminle görüntülü konuşma yapacaksanız o kişinin ve sizin telefonlarınızda Facebook Messenger uygulamasının burunması gerekmektedir. Daha sonrasında o kişiyi Facebook’tan ekleyerek veyahut Facebook Messenger’dan ekleyerek o kişiyle görüntülü konuşma işlemine başlayabilirsiniz.

Diğer Görüntülü Konuşma Uygulamaları

Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamaları haricinde günümüzde aktif olarak kullanılmakta olan bir diğer görüntülü konuşma uygulaması olan Google Duo uygulamasıyla sizlerde yüksek performans ve yüksek görüntülü kalitesi ile sevdikleriniz ile iletişime geçebilirsiniz. Google Duo uygulamasının kullanımı diğer uygulamalara nazaran daha kolay olup birçok ülkede popüler bir uygulamadır, Google Duo uygulamasını Google Play uygulamasından indirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan