Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme

Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme
Telefondan Silinen Numaraları Geri Getirme

Telefon rehberinden yanlışlıkla numara silme birçok kişinin başına gelmiştir. Bazen bir yazılım güncellemesi sonucu bazen de yaptığımız bir yanlışlıktan dolayı bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Peki o zaman ne yapmanız gerekir işte cevabı. Android telefon kullanıcıları rehberdeki kişilerinizin silinmesi durumunda, silinen kişileri geri getirmek her iki telefonda da oldukça kolaydır. Bu noktada akıllı telefonu yeni kullananlar veya bu yöntemi bilmeyenler için silinen numaraları geri getirmenin en kolay yoludur.

Android telefon kullanıcısı iseniz hangi telefon markasını kullandığınız fark etmez. Rehberdeki kişileriniz Google hesabınız ile senkronize olduğu için kendi bilgisayarınız ya da herhangi bir tarayıcıdan Google hesabınızı açarak rehberinizdeki kişileri olduğu gibi görmeyebilirsiniz ve kişilerinizi tekrar geri yükleme şansına sahipsiniz. Rehberden yanlışlıkla silinen numaraları bu şekilde geri getirmeniz mümkün.

Silinen Rehberi Geri Getirme

Google hesabınıza giriş yapıp kişiler sayfasına giriniz. Gmail sol menüden rehberi seçerek kişiler sayfasını açınız daha sonra profil resminizin bulunduğu sol panelde “Daha fazla – Kişileri Geri Yükle” seçeneğine basınız. Geri yüklemek istediğiniz anı seçiyorsunuz. Yalnız son 1 aya kadar olanları kurtarma şansına sahipsiniz. Geri yükle seçeneğine bastığınızda kısa bir beklemenin ardından silinen kişileriniz telefonunuzdaki eski yerini alıyor. Fakat telefondan silinen numaraları geri getirme yani Gmail üzerinden kurtarabilmeniz için öncesinde rehberinizdeki kişileri Google’ a göndermiş olmanız lazım.

Ve yine bu seçeneği İPhone telefonlarınız için de kullanabilirsiniz, kullanmış olduğunuz cihaz İPhone ise İCloud hesabınızı kullanarak yedeklenen rehberinizi tekrardan telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

Yedeklenen Numaraları Geri Getirmek

Telefonunuzda elle bir yedekleme yaptıysanız yani vcf formatında dışa aktarma yaptıysanız ve istenmeyen durumlarda almış olduğunuz rehberin yedeği de silindi ise bu yedeği kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Yapmanız gereken işlemlerden biri .vcf dosyasını geri getirmek için, telefonunuzu bilgisayarınız USB ile bağlayınız. USB ile bağladıktan sonra bilgisayarınızdan telefonunuzun dosyalarını açıldığından emin olunuz.

Şayet dosyalarınız açılıyor ise bilgisayarınıza ücretsiz olarak indireceğiniz DiskDigger programıyla sadece .vcf uzantılı dosyaları taratın, bulunan .vcf dosyasını telefonunuzun içine atıp İçe Aktar yaparak silinen numaralarınızı bu şekilde geri getirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan