Telefonum Neden 3G & 4G Çekmiyor?

Telefonum Neden 3G & 4G Çekmiyor?
Telefonum Neden 3G & 4G Çekmiyor?

Günümüzde hangi operatörü kullanırsanız kullanın yine günlük hayatta şebeke sorununu illaki yaşıyorsunuz 2017 yılında teknolojinin bu kadar çok ilerlemesine rağmen şebeke sorunu yaşıyorsanız bunun en temelini bulunduğu bölgede baz istasyonunun yetersiz kalmasıdır. Yine diğer etkenlerde şebekenizin yetersiz olmasına neden olmaktadır. Bu etkenlerden biri de birinin sizi araması ve ardından telefonunuzun H+ çekmesidir. Şayet sizlerde bu tür sorunla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken işlem internet ayarlarınızı pasif ve aktif hale getirmek yeterli olacaktır. Böylelikle sizlerde eski internet hızınıza ulaşmış olacaksınız, ayrıca telefonunuzla 4G ayarları açık olduğu halde Telefonun sürekli 3G çekiyorsa bunun için telefonunuzda internet ayarlarına göz atarak buradan düzenlemeleri kolay yapabilirsiniz. Telefonda çağrı sonrasında internet hızınız H+ çekmeye başlıyor ise bunun için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar bölümüne giderek burada bulunan Diğer seçeneğine dokunun. Karşınıza Hücresel Ağlar ayarları çıkacaktır, bu kısımda tercih edilen ağ türünü bir alt seviyeye düşürüp 5-10,saniye kadar bekleyin ardından aktif olduktan sonra tekrardan telefonunuzun izin vermiş olduğu maksimum ayara geri çevirin.

Bu işlem sizlerin çağrı öncesi kullanmış olduğunuz internet hızına geri götürecektir ve telefonunuz 3G ve 4G çekmeye devam edecektir. 2017 yılında karşılaşmış olduğunuz internet bağlantı hatalarına bu şekilde kolaylıkla çözümler üretebilir ve sizlerde eski internet hızınıza tekrardan kavuşmuş olursunuz. Şayet bu işlemde ise yaramıyor ve yine internet bağlantısında hız düşüklüğü var ise, Erişim Noktası Adları bölümünden farklı bir APN seçip ardından eski APN’ye geri dönüş yaparak sorunu çözebilirsiniz.

İnternet Ayarları Nasıl Yenilenir?

İnternet Ayarları Nasıl Yenilenir?

Telefonunun kendi internet ayarlarına sizlerde ulaşmak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzun Ayarlar kısmında giderek buradan Bağlantı Ayarları kısmında veya Diğer seçeneğini bulunuz.

İnternet Ayarları Nasıl Yenilenir?


Karşınıza üst kısımda olduğu gibi ayarlar gelecektir buradan sizlerin kullanmış olduğu internet bağlantı noktası olan hücresel ağlar seçeneğine dokunun ve buradaki ayarları açınız.

İnternet Ayarları Nasıl Yenilenir?


Hücresel Ağ seçenekleri kısmında bulunmakta olan Tercih edilen ağ türleri kısmından veya Erişim Noktası Adları bölümünden telefonunuzun internet ayarlarını güncelleyebilirsiniz.

İnternet bağlantınız H+ çekiyor ise üst kısımda belirtilmiş olan Erişim Noktası Adları bölümünden veya Tercih edilen ağ türleri kısmından değişiklikler yaparak telefonunuzun 3G & 4G çekmesini sağlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 2 Temmuz 2018 - 23:16

Bizim evimizde telefonun interneti iki gündür çok çok az çekiyor neden olabilir? Daha once öyle bir sorun yoktu ( hattim Türk telekom )

    Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 01:38

    Merhaba efendim, büyük ihtimalle bulunmuş olduğunuz bölge de bir sorun olabilir bu durum için Türk Telekom ile iletişime geçerek sorunu bildirebilirsiniz. Sizler sorunu ilgili kurumlara bildirdikten sonra kısa süre içerisinde bulunduğunuz bölge de bakım çalışması yapılmasını sağlayabilirsiniz.