Telefonuma Oyun İndiremiyorum

Telefonuma Oyun İndiremiyorum
Telefonuma Oyun İndiremiyorum

Android kullanıcıları son zamanlarda telefonlarında yaşanan oyun / dosya indirememe probleminden şikâyetçiler. Bu problem telefon ile ilgili yapılan her işlemi aksatmakta ve kullanıcıları zor duruma düşürmektedir. Android telefonlar ilk alındığında kullanıcıya kısmen boş bir şekilde geliyor. Kısmen boş kısmından kastedilen elzem olarak yüklenilen programlar dışında bir program yüklenmemiş şekilde gelmesi. Kullanıcılar diğer programları kendileri seçip indirerek telefonlarını kişisel bir deneyim ile kullanıyorlar. Bu sayede kullanıcıların telefonunda işlerine yaramayan bir takım yer kaplayan uygulamalar olmamış oluyor.

Telefona uygulamaları kullanıcıların yüklemesi avantajlı bir sitem. Ancak android kullanıcılarında olduğu gibi telefonuma oyun indiremiyorum problemi yaşandığında kullanıcının eli kolu bağlanmış oluyor. Telefona oyun indirememe problemi 3 hatadan dolayı kaynaklanıyor olabilir.

 1. İnternete bağlı olmamak: Telefona dosya ve veri indirme işlemi internet üzerinden gerçekleşen işlemlerden biri. Telefonun internet bağlantısında bir hata var ise telefona dosya ve oyun indirme işlemi gerçekleştirilemez. Dosya indirememe problemi yaşayan kullanıcıların öncelikle internet bağlantılarını kontrol etmeleri en mantıklı çözümlerden biridir.
 1. Donanımsal problemler: Dosya veya oyun indirme hatası yaşayan kişilerin öncelikli olarak anlaması gereken problemin donanımdan mı yoksa ayarlardan mı kaynaklandığını anlamak. Eğer telefonun indirme problemi donanımsal bir problemden kaynaklanıyor ise telefona kullanıcı herhangi bir etki yapamaz. Bu durumda telefonun servise gönderilmesi gerekmektedir.
 1. Yazılımsal problemler: Yazılımsal dosya indirme problemi için kullanıcıların izlemesi gereken aşamalar şu şekildedir;
 • Telefonun ayarlar kısmına girmek
 • Uygulamalar basamağını açmak
 • Uygulamalar kısmı açıldığında tümü kısmına geçmek
 • İndirme yöneticisi kısmını uygulamalardan bularak açmak
 • İndirme yöneticisinin önbelleğini temizlemek
 • Telefonu yeniden başlatmak

Bu aşamalar sırası ile yapıldığında, telefonun problemi yazılımdan kaynaklanmakta ise, sorun muhtemelen çözülecektir.

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu

Android kullanıcıların en büyük sorunlarından biri olan Google Play indirme bekleniyor sorunudur. Peki, Google Play’de indirme bekleniyor sorununun çözümü nedir? Bunun için ilk etapta bağlantı ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir, indirmek istediğiniz uygulamanın boyutu çok büyük ise ek olarak telefonunuzda depolama alanın yeteri kadar olması lazımdır. Bir uygulama indirilmeden önce Google Play telefonunuzda gerçekten yeteri kadar bir alan var ise indirme işlemi o zaman başlar. Google Play’de uygulama inmiyor sorununun bir diğer nedeni ise bağlantı sorunudur. İndirmek istediğiniz uygulamayı Wifi’ye bağlanarak indirmeyi veyahut mobil veriyi kapatıp açıp yeniden indirmeyi denemeniz yeterlidir.

Google Play İndiriliyor Diyor Ama İnmiyor – Çözümü Nedir?

 • Bir uygulama indirmeden önce Wifi’ye bağlanın, bu sizin mobil paketinizin çabuk bitmesinin önüne geçecektir. Ayrıca uygulamanın çabuk inmesini sağlayacaktır.
 • Eğer ki Wifi’ye bağlanamıyorsanız bunun için şu adımları bir kere tekrarlamanız yeterli olacaktır. Telefon Ayarları > Diğer > Hücresel ağlar > Tercih edilen ağ türünü 2G yapıp tekrardan 3G veyahut 4G – 4.5G olarak değiştiriniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan