Telefonumda bylock Var Mı?

Telefonumda bylock Var Mı?
Telefonumda bylock Var Mı?

2016 yılında yaşanılan olaylar sonucunda birçok kişi deşifre olmuş durumda. Bugün ise sizler tarafından en çok sorulmakta olan sorulardan biri olan telefonumda bylock var mı sorusunun cevabını yanıtlamak isterim. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından kullanılan gizli haberleşme uygulaması yani bylock ile birlikte internet üzerinden yapılan yazışmaların tespit edilmesi çok zor idi. Kısa süre içerisinde ülkemizde ileri gelen bilişim ile birlikte bylock kullanan cihazlar kısa sürede tespit edilmeye başlandı ve bu bylock uygulamasını kullanan şahıslar bir suç işlediğinde dolayı herkes derin bir incelemeye tabi tutulmaktadır. Peki, telefonunuzda bylock uygulamasının olup olmadığını merak ediyorsanız bunun için mutlaka telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalara göz atınız, telefonunuzun arka planında çalışan uygulamalarda herhangi bir zararlı uygulama var ise bu tür uygulamaları telefonlarınızdan silmeniz tavsiye edilir. Günümüzün teknolojisinde hangi telefon hangi uygulamaları kullanmış, hangi sitelere girmiş, hangi dosyaları indirmiş gibisinden birçok işlemler tespit edilmektedir. Bunun için kullanmış olduğunuz cihazınız şayet ikinci el ise, yani bir başka kişi tarafından alındı ise formatsız bir şekilde kullanıyorsanız mutlaka telefonunuzda çalışan uygulamaları kontrol ederek bylock uygulamasını bulup siliniz. Peki, telefonda tespit edilemeyen bylock uygulaması varsa ne yapılmalı? Bu durum için bylock uygulamasından kurtulmak adına, kişisel bilgilerinizin daha güvenli bir hale bürünmesi adına telefonunuza format atılması yani sıfırlanması tavsiye edilmektedir.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının kullandığı bylock uygulaması nedir? bylock uygulaması bir nevi iletişim uygulaması olarak adlandırılan bir uygulamadır. Gizli dosyaların gönderildiği ve gizli iletişim olarak bilinmektedir. Şuan günümüzde bu tür gizli uygulamaların kullanılması yasak olduğundan dolayı telefonlarınızda şayet böyle bir uygulama varsa telefonunuzdaki bu tür virüsleri silmeniz tavsiye edilir. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından kullanılan bylock uygulaması internetten kolaylıkla temin edilemeyeceğinden dolayı bu uygulama genellikle ikinci el telefonlarda karşınıza çıkabilir, şayet kullanmış olduğunuz telefonunuz ikinci el ise veya bir yerden bulduysanız içerisinde gizli olarak bylock uygulaması olabilir. Bunun için ikinci el telefonlarda mutlaka virüs taraması yapılıp sıfırlanması gerekmektedir.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından kullanılan bylock uygulaması bir suç olup telefonlarda bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca internette yer alan apk olarak indireceğiniz bütün uygulamalarda yazılım olarak değiştirildiğinden dolayı internet üzerinden herhangi bir uygulama indirmeniz tavsiye edilmez. Mobil cihazlarınızın güvenliği için sizlerde uygulama indirmek için uygulama mağazalarına giderek buradan güvenli olarak ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları indirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan