Telefonumda Virüs Var Ne Yapmalıyım?

Telefonumda Virüs Var Ne Yapmalıyım?
Telefonumda Virüs Var Ne Yapmalıyım?

Günümüzün vazgeçilmez teknolojilerinden biri olan mobil cihazlar sayesinde artık eski dönemlere nazaran iletişim daha kolay bir hale ulaştı. Birçok uygulama ile birlikte artık dilediğimiz her türlü bilgiye ulaşabiliyor ve ayrıca bu uygulamalar sayesinde hayatımız daha bir kolay hale bürünüyor. Sürekli olarak gelişmekte olan mobil teknolojinin birçok faydası olurken Maalesef ki bizlere birçok zarara olmaktadır bunların en temelinde telefonlarımıza ve bizim özel kişisel bilgilerimize zarar vermekte olan  zararlı virüslerdir. Telefonlarımıza ister istemez buluşmakta olan bu tür virüsler telefonlarımızda bizler silene kadar maalesef ki bizlerin birçok bilgileri farklı kişilere iletebilir bunun için bu tür virüslü yazılımları tespit edip telefonlarımızdan mutlaka silmeliyiz. Peki, telefonumda virüs var nasıl silebilirim? Telefonlarınız da herhangi bir virüsün bulunması durumunda telefonunuz aşırı derecede yavaşlar ve çok çabuk ısınır. Bunun nedeni ise, virüsün sürekli olarak telefonunuzda arka planda çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için telefonlarınızda arka planda çalışan uygulamaları kontrol ediniz, arka planda çalışan uygulamaları kontrol etmek için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  1. Telefonunuzun ayarlar bölümüne gidip buradan Uygulamalar seçeneğine dokunun.
  2. Karşınıza “çalışan uygulamalar” seçeneği çıkacaktır, bu kısımdan sizin indirmediğiniz ve çok cpu & ram tüketen uygulamaları bulunuz ve ardından bu uygulamaları sonlandırınız.

Bu durum karşısında artık o virüsün çalışmasını durdurmuş olacaksınız, lakin virüsün telefonlarınızdan tamamen silinmesi adına mutlaka o virüsün hangi uygulamadan telefonunuza bulaştığını tespit ediniz, bunun için mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz Anti Virüs programları sayesinde virüsleri kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Uygulama mağazalarına giderek buradan herhangi bir anti virüs programını telefonunuza indiriniz ve tarama yaparak telefonunuzdaki zararlı yazılımları tespit ederek siliniz.

Telefon için Anti Virüs Programları Nasıl Kullanılır?

Şuan için Android kullanıcıların vazgeçilmez uygulaması olan Clean Master uygulaması ile 360 Security uygulaması sizlerin telefonlarında bulunan bütün zararlı yazılımları tespit ederek kalıcı olarak silmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bunun için telefonlarınıza Clean Master uygulamasını ya da 360 Security uygulamasını indirmeniz durumunda rahatlıkla telefonunuza sürekli olarak zarar vermekte olan yazılımları tespit edip silmeye başlayabilirsiniz. Telefonunuzda mevcut olan zararlı virüsleri sildikten sonra mutlaka telefonunuzu yeniden başlatıp, Ayarlar >> Uygulamalar >> Çalışan Uygulamalar kısmından telefonunuzun arka planda çalışan uygulamalarını tekrardan kontrol ediniz. Son olarak, eskisine nazaran herhangi bir performans artışının olup olmadığını anlamaya çalışınız.

Telefon için En Fazla Kullanılan Anti Virüs Programları

Günümüzün en fazla kullanılan anti virüs programları herkes tarafından tercih edildiği için sürekli güncellemeler almaktadır, her güncelleme de kendini daha fazla geliştirmekte olan anti virüs programları ile birlikte sizlerde kendinizi güvene alın. İşte 2017 ve 2018 yıllarında en fazla kullanılan anti virüs programları.

  • 360 Security
  • Clean Master
  • AVG Anti Virüs uygulaması
  • Security Master
  • Avast Mobile Security

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan