Telefonun IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Telefonun IP Adresi Nasıl Değiştirilir?
Telefonun IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Teknolojinin gelişimiyle birlikte telefonlarımızdan internete girmek eskisine nazaran daha kolay ve daha hızlı bir hale büründü. Hattımıza tanımlı olan internet paketleri sayesinde mobil cihazlarımızdan dilersek internet üzerinden şarkılar dinleyebiliyor, dilersek de mobil cihazlarımızdan videolar seyredebiliyoruz. İnternet günümüzün en büyük nimetlerinden biri olmuşken bugün telefon kullanıcıların merak ettiği konulardan biri olan telefonun IP adresini nasıl değiştirebilirim konusuna değinmek istedim. Mobil cihazlarımızdan sürekli olarak internete girdiğimizden dolayı her telefonun farklı bir IP adresi bulunmaktadır, sizler mobil veriyi açtığınız vakit size özel bir adet IP adresi tanımlanır ve internette yapmış olduğunuz bütün gezintiler bu IP adresi sayesinde kontrol edilebilir. Peki o halde, telefonda IP adresi nasıl değiştirilir?

Telefonunuzun IP adresini değiştirmek için sadece mobil veriyi açıp kapatmak yeterli olmayacaktır, bunun için IP adresini değiştirmek için ilk etapta telefonunuzun ayarlar bölümüne giderek burada bulunmakta olan Mobil veri ayarları kısmından telefonunuzun IP adresini saniyeler içerisinde değiştirebilirsiniz. IP adresleri otomatik olarak sizlerin internetine tanımlanır ve bu IP adresi sayesinde internette dolaşabilirsiniz. Telefonda IP adresinizi değiştirmek için alt kısımdaki adımları takip ediniz.

  1. Telefon ayarlarınızı açınız,
  2. Diğer kısmından Hücresel Ağlar bölümüne gidiniz. (Her telefonda diğer bölümü bulunmaz, sizler direk olarak Hücresel ağlar bölümüne gidebilirsiniz.)
  3. Karşınıza çıkan ayarlarda tercih edilen ağ türü kısmını seçiniz.
  4. Karşınıza 2G – 3G – 4G- 4.5G şeklinde seçenekler çıkacaktır. Buradan 2G’yi seçiniz ve ardından 10-15 saniye sonra tekrardan en üst seviyeyi (3-G-4G – 4.5G) seçiniz.

Bu işlem sonucunda bulunduğunuz bölgeye ait özel tanımlanmış IP adres havuzundan farklı bir IP adresini kullanmaya başlayabileceksiniz. Yani kısacası telefonunuzun IP adresini değiştirmiş olacak ve farklı bir IP adresi kullanmaya başlayabileceksiniz.

Telefonun IP Adresini Nasıl Öğrenebilirim?

Telefonunuzun IP adresini öğrenmek istiyorsanız bunun için internette birçok servis bulunmaktadır, bunlardan biri olan Türkiye’nin önde gelen Türkçe IP sorgulama sitesi olan ipsorgu.com adresinden faydalanabilirsiniz. Telefonun IP adresini öğrenmek için, herhangi bir tarayıcıdan ipsorgu.com adresine giderek buradan telefonunuza ait IP adresini sorgulayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Kaşif erken - 17 Nisan 2019 - 19:58

Tabletini internete baglatamiyorum .yeni internet geldi birisi bana bu ayarlamaları yapar mi