Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası

Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası
Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası

Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası

Dünyada insaların ölümün yol açan virüs, tüm çabalarımıza rağmen ülkemize de giriş yaptı. Vatandaşlarımızda korona virüs testlerinin pozitif çıkmaya başlaması ve virüsün hızla yayılma özelliğinin oluşu en kısa süre içerisinde gerekli tüm önlemleri almamızı gerektiriyor. Bunun bilincinde olan yetkililerimiz de ilk olarak okulların tatil edildiğini açıkladı.

Okulların 2 hafta süreyle tatil edilmesi derslerin de gerçekleşmeyeceğini düşündürmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok yeni bir sistem olan EBA açıklaması gerçekleşti. Bu açıklama ile birlikte öğrencilerimiz evlerinden eğitimlerine olabilecek en iyi şekilde devam etmeye çalışacak. EBA sistemini kullanmak isteyen öğreniciler televizyonlardan ya da internet üzerinden dersleri takip edebilirler. İnternet üzerinden takip edilecek dersler için de Türk Telekom onlara muhteşem bir hediye hazırlıyor.

Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan uzaktan eğitimde internetin çok önemli bir yeri olduğu rahatlıkla görülebilmektedir. Artık birçok işlemin internet üzerinden gerçekleştirildiği düşünülürse EBA sisteminin de internet üzerinden kullanımı oldukça yaygın olacaktır.

İnternet üzerinden sistemin kullanılacak oluşu öğrencilerin internet harcamalarını gerektireceğinden bakanlık tarafından 3 GB internet öğrencilere hediye edilmektedir. Operatörler ile yapılan anlaşmalarda 3 GB internet sunuluyor olsa da Türk Telekom, öğrencilere destek olmak adına bu miktarı tam 8 GB seviyesine çekti. Türk Telekom üyesi olan öğrenciler ya da öğrenci velileri 8 GB bedava internet kampanyasına katılarak EBA sistemini internetlerini harcamadan takip edebilirler.

Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyasına Katılım İşlemi Nasıl Yapılır?

Operatörlerin ürettiği kampanyalara katılmak adına yapılması gereken bazı işlemler bulunur. Her ne kadar Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası özel bir amaca hizmet ediyor olsa da kampanyaya kayıt işleminin yapılması gerekmektedir.

Kampanyaya kayıt işlemi için telefonlarının mesaj kısmına giren kişilerin “EBA” yazarak 5555’e mesaj göndermesi gerekmektedir. Mesajın gönderilmesi ile bedava internet hatlara tanımlanabilecektir. Hatlara tanımlanan bu bedava internet yalnızca EBA için kullanılırken EBA dışındaki sistemlerde üye olunan kampanya şartları ne ise o şartlar devam edecektir.

Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası Ne Zaman Sona Erecek?

Vatandaşlarımızın hiçbirinin mağdur durumda kalmaması için son derece esnek bir kampanya oluşturulduğu söylenebilmektedir. Türk Telekom kullanıcıları istedikleri her anda mesajlarını göndererek kampanyaya üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun için herhangi bir sınırlama getirilmemektedir.

Benzer bir özgürlük sahip olunan internetin son kullanım süresinde de geçerlidir. EBA eğitim sistemi açık olduğu sürece sahip olunan bedava internet rahatlıkla kullanılabilecektir. İlerleyen tarihlerde okulların tekrar aktif hale gelmesine rağmen EBA açık kalırsa bu internet hakkı da devam edecektir. Her ne kadar istenmiyor olsa da okulların tatili uzarsa Türk Telekom tarafından yeni tarifeler ile öğrencilere destek olunabilir.

Turkcell EBA 6 GB internet Kampanyası

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan