Türk Telekom Özel Aramalara Nasıl Kapatılır?

Türk Telekom Özel Aramalara Nasıl Kapatılır?
Türk Telekom Özel Aramalara Nasıl Kapatılır?

Türk Telekom operatörü her geçen saniye daha fazla gelişen operatörler arasında yerini almaktadır. Ülkemizde evden internet konusunda oldukça başarılı olmakta olan Türk Telekom da bugün mobil kullanıcılar için özel aramalara nasıl kapatılacağını anlatacağım. Sürekli olarak sizleri özel numaralar arıyor ise yani karşı taraf sizi gizli numaradan arıyor ve sizlerde bunu engellemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Türk Telekomu operatöründe sizlerde gizli çağrıları ve özel numaraları engellemek için *253# kodu tuşlamanız durumunda artık birilerin sürekli olarak özelden atamasının önüne geçebilirsiniz. Avea operatörün de yani yeni adıyla Türk Telekom mobil operatöründe özel çağrıları engellemek için sizlerde bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ayrıca günümüzün teknolojisine ayak uyduran bir telefonunuz varsa telefonunuzda yapacağınız bir kaç teknik ayar sonucunda telefonunuzdan kolaylıkla numara engelleme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Telefonda özel numara engellemek için telefonunuzdan Ayarlar bölümüne girip buradan çağrı ayarları ve çağrı engelleme kısmından özel çağrıları engelleyebilirsiniz. Çağrı engelleme işlemlerinizi sizlerde bu şekilde yaparak artık numarasını gizleyen kişilerden gelen çağrıları otomatik olarak reddetmiş olursunuz. Peki o halde Türk Telekom’da özel çağrıları nasıl açabiliriz? Özel aramalara izin vermek için ne yapmalıyız?

Özel Aramalara İzin Nasıl Verilir?

Telefonunuzun kendi çağrı ayarlarında herhangi bir ayar yapmadıysanız ve sadece Türk Telekomdan *253# yaparak çağrıları engellediyseniz ve tekrardan açmak istiyorsanız tekrardan *253# yaparak özel çağrıları kabul etmeye başlayabilirsiniz. Türk Telekom da özel çağrı kabul etme seçeneğini bu şekilde rahatlıkla aktif edebilir ve sizi özelden aramalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca akılı telefonlar için uygulama mağazalarında çağrı engelleme ve çağrı iptal ettirme gibi birçok uygulamalar mevcut olup bu uygulamalardan herhangi biri mobil cihazınıza indirerek kullanmaya başlarsanız sizlerde özel aramaları bu uygulamaların vasıtasıyla engellemiş olursunuz.

Türk Telekom özel aramalara engelleme özelliğini sizlerde bu şekilde basit yöntemler ile başarıyla gerçekleştirebilirsiniz, *253# servisi tamamen ücretsizdir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan