Turkcell 4.5G Nasıl Geçilir?

Turkcell 4.5G Nasıl Geçilir?
Turkcell 4.5G Nasıl Geçilir?

Ülkemizin iletişim devlerinden biri olan ve ülkemizde internet konusunda oldukça başarılı operatörlerden biri sayılabilecek Turkcell operatöründe bugün sizlere nasıl 4.5G’e geçiş yapılır? Turkcell 4.5G’li nasıl olunur? Sorularına cevap vereceğim. Birçok ülkede aktif olan 4.5G sistemi, Türkiye’de 2016 yılında aktif olup birçok kişi tarafından desteklenmektedir. Telefondan daha hızlı internete girmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan 4.5G’e sizlerde Turkcell operatöründen geçiş yapmak istiyorsanız ilk olarak sizlere en yakın olan bayiye giderek hattınızı ücretsiz olarak değiştirip yeni bir hat alabilirsiniz. Turkcell 4.5G’e geçiş tamamen ücretsizdir, bunun haricinde Turkcell operatörü kendi aboneleri internet hızını test edebilsin diye yeni 4.5G deneyimini rahatlıkla yaşasın diye ücretsiz hediye internet vermektedir. Peki, Turkcell 4.5g nasıl geçilir?

Kullanmış olduğunuz hattın asıl sahibi kim ise, Turkcell bayilerine giderek buradan hattınızın 4.5G uyumlu yapmak istediğinizi söylediğiniz takdirde yeni dolduracağınız form ile birlikte sizlere verilen 4.5G hattınızla artık yeni bir internet hızına rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Şayet kullanmış olduğunuz hattınızı kısa süre içerisinde aldıysanız, ya da numaranızı kısa süre içerisinde Turkcell operatörüne taşıdıysanız hattınız zaten 4.5G destekli olabilir. Bunun için Turkcell bayilerine gitmeden önce mutlaka hattınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını sorgulayınız.

Turkcell 4.5G Nasıl Öğrenilir?

Kullandığınız Turkcell hattınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını öğrenmek için sadece bir SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken telefonunuzdan 4.5G yazıp 2200​’e SMS göndermeniz durumunda hem telefonunuzun 4.5G desteği olup olmadığını öğrenebilir hem de kullanmış olduğunuz hattınızın 4.5G destekli olup olmadığını rahatlıkla öğrenmiş olabilirsiniz.

Turkcell’de 4.5G sorgulama işlemini rahatlıkla bu şekilde yapabilirsiniz, bunun haricinde Turkcell 4.5G sayfasına giderek buradan Turkcell numaranı ve Turkcell şifrenizi kullanarak sisteme giriş yaptığınız takdirde sizlere kullandığınız hattınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını söylemektedir.

Bunun için sizlerde http://www.turkcell.com.tr/tr/4-5g#ready adresine giderek buradan ilgili alanları doldurarak sisteme giriş yapınız ve hattınızın uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Turkcell 4.5G Ücretli Midir?

Kullanmış olduğunuz eski hattı 4.5G’ye taşıma işlemi tamamen ücretsizdir bunun haricinde hattınızı 4.5G uyumlu yaptığınız takdirde Turkcell sizlere hediye vermektedir. Ayrıca 4.5G uyumlu olan kullanıcıların bir önceki yazımız olan Turkcell bedava internet başlıklı yazımıza göz atarak buradaki kampanyalardan faydalanabilirler.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan