Turkcell Avans TL Nedir?

Turkcell Avans TL Nedir?
Turkcell Avans TL Nedir?

Cep telefonu kullanıcılarının bir kısmı faturalı hat kullanıyorken diğer bir kısmı ise faturasız hat kullanıyor. Turkcell, müşterilerine her iki hizmeti de sunuyor. Faturalı hat kullanıcıları, bir fatura dönemi boyunca hattının çeşitli hizmetlerini (sms, çağrı, internet gibi) kullanıyor. Fatura dönemi sonunda ise aldığı hizmetin bedelini ödüyor.

Faturasız hat ise ön ödemeli bir hattır. Faturasız hat kullanıcıları, hattı kullanmadan önce; bir Turkcell İletişim Merkezi’ ne giderek, internet üzerinden veya Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak faturasız hatlarına TL yüklemesi yapabilirler.

Faturasız hattınızda TL bittiğinde mağdur olmamanız için Turkcell, müşterilerine Avans TL hizmeti başlattı. Avans TL hizmeti sayesinde hattınızda TL’ niz bitse bile hattı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Tukcell Avans Kaç TL?

Turkcell, Konuşmanızın yarıda kesilmemesi için size bir Avans TL hizmeti tam anlamıyla başlatmış durumda. Avans TL, aboneliğinizin başlamasından itibaren, hattınızda TL’ niz bittiğinde size 8 TL avans veriyor. Böylece konuşmanız yarıda kesilmiyor. Kullandığınız bu Avans TL, hattınıza TL yüklediğinizde otomatik olarak yüklediğiniz bakiyeden düşüyor.

Turkcell Avans TL’ den Nasıl Faydalanılır?

Turkcell faturasız hat kullanıcıları, Turkcell Avans TL hizmetinden yararlanabilmek için Turkcell İletişim Merkezlerine başvurabilirler. Ayrıca, Turkcell web sayfasından veya cep telefonlarının mesaj bölümüne AVANS yazıp 2222′ ye göndererek bu hizmetten faydalanabilirler.

Turkcell Avans TL Nasıl İptal Edilir?

Turkcell Faturasız Hat kullanıcıları, Turkcell’ in sunduğu Avans TL hizmetinden yararlanmaktan vazgeçtikleri taktirde, yine Turkcell İletişim Merkezlerinden veya Turkcell web sitesinden yararlanarak bu hizmeti iptal edebilirler. Ayrıca cep telefonlarının mesaj bölümüne IPTAL AVANS yazıp 2222′ ye göndererek de iptal işlemini gerçekleştirebilirler.

Kimler Turkcell Avans TL Hizmetinden Yararlanabilir?

Turkcell Avans TL hizmetini kullanmak için öncelikle Turkcell müşterisi olmak gerekir. Ancak, hattını Turkcell’ e taşıyanlar, daha önce Turkcell faturalı hat kullanıp daha sonra hattını faturasız hatta çevirenler veya hattını başka bir Turkcell kullanıcısından devralanlar bu hizmetten yararlanamazlar. Turkcell Avans TL hizmetinden yararlanabilmek için 90 günden uzun süredir Turkcell müşterisi olmak zorunludur.

Turkcell Avans TL Hizmetinde Ücretlendirme Nasıldır?

90 günden daha uzun süreye sahip olan bütün Turkcellliler ve daha önce Avans TL hizmetinden yararlanmayanlar, ayda 49 kr karşılığında Turkcell Avans TL hizmetinden faydalanabilirler. Ayrıca Turkcell’in sunduğu bazı tarifelerde bu hizmet ücretsizdir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan