Turkcell Bip Messenger Engelleme Nasıl Yapılır?

Anasayfa » Bip Messenger » Turkcell Bip Messenger Engelleme Nasıl Yapılır?

Turkcell Bip Messenger Engelleme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kısa sürede popüler olan uygulamalardan olan en çok indirilen uygulama Bip Messenger uygulaması kısa sürede kendine özel özellikler sayesinde herkesin ilgi odağı haline geldi. BİP Messenger uygulamasının bu kadar çabuk büyümesi ardından maalesef ki bazı istemediğimiz kişilerinden sıkça uğrak yerleri haline geldi. Peki bunun üzerine binlerce özelliklere sahip olan BİP Messenger uygulamasında herhangi bir önlem var mıydı?

Evet, Turkcell tarafından geliştirmeleri sürekli devam ettirilmekte olan BİP Messenger uygulamasında engelleme seçeneği de mevcut. Sürekli olarak birileri tarafından rahatsız ediliyorsanız bunu o kişiyi BİP Messenger üzerinden engellemeniz durumunda o kişiden gelen mesajları ve hatta gelen sesli & görüntülü konuşmaları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Peki Bip Messenger uygulamasında engelleme nasıl yapılır? Bir kişiyi engellemek için ne gibi işlemleri uygulamalıyız?

Bip Messenger Birini Nasıl Engelleyebiliriz?

Bip Messenger Birini Nasıl Engelleyebiliriz?
Bip Messenger uygulamasında bir kullanıcıyı kalıcı olarak engellemek istiyorsanız o kişinin profilini açınız. Ardından yukarıdaki görselde göstermiş olduğum gibi sağ köşedeki işarete dokunun.
Bip Messenger Birini Nasıl Engelleyebiliriz?
İşarete tıkladığınız takdirde işaretin üzerinde yer alan çizgi gidecektir. Bu durum da artık o kişiy engellemiş olacaksınız.
Bip Messenger Birini Nasıl Engelleyebiliriz?
Kişiyi engelleyip engellemediğinizi kontrol etmek istiyorsanız veya Bip Messenger engel kaldırmak istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz. İlk etapta Bip Messenger uygulamasının sol üst köşesinde menü seçeneğine dokunun. Ardından Ayarlar seçeneğine dokununuz.
Bip Messenger Birini Nasıl Engelleyebiliriz?
Ayarlar seçeneğine dokununca karşınıza Bip Messenger ayarlar bölümü gelecektir. Bu bölümde engellenen kişiler seçeneğine dokununuz.
Bip Messenger Birini Nasıl Engelleyebiliriz?
Ve gördüğünüz gibi Bip Messenger kişi engelleme işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz. Bip Messenger uygulamasında bir kişi engelleni kaldırmak için Engeli Kaldır işaretine dokunarak şahsın engelini kaldırabilirsiniz.

Bip Messenger Kişi Engellemek

Bip Messenger üzerinden bir kişiyi engellemek için o kişinin profiline girip sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine dokunmanız durumunda o kişiye ait yapabileceğiniz işlemler arasında Engelle seçeneği de mevcut. Bu engelle seçeneğini kullanarak sizlerde o kişiyi engelleyebilir ve o kişiden gelecek olan bütün mesajları, sesli aramaları kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Ayrıca son olarak BİP Messenger uygulaması sürekli geliştiğinden dolayı sürekli yeni güncellemeler almaktadır bu güncellemeleri sizlerde kullanmış olduğunuz Turkcell Bip Messenger uygulamasına uyarladığınız durumda BİP Messenger uygulamasında oldukça fazla faydalanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantı
Aklına takılan sorunları sor hemen cevaplansın. 😍 Toplam Cevap: (18) • Arkadaşimiz bizi Engellendimi profil resmini görebilirmiyiz

  • Merhaba efendim, bir kişi sizi, engelledi ise maalesef ki o kişinin profil bilgilerini ve profil fotoğrafını maalesef ki göremezsiniz.

 • Bipte engellediğimiz kişiler profilimizi görüyor mu??

  • Merhaba efendim, Bip Messenger uygulamasında engellediğiniz bir kişi sizin herhangi bir profil bilgilerinizi göremez. Bip Messenger uygulamasında engellemiş olduğumuzu kişi veya kişiler mesaj gönderemez.

 • mrb! farzedelim arkadaşım beni bip te engelledi, ben arkadaşın ne kadar bip te durduğunu kimlerle konuştuğunu veya son görülmesini nasıl takip ederim?

  • Merhaba efendim, maalesef ki bunun için Bip uygulamasına ait bir uygulama yok. WhatsApp için geçerli olan WhatsDog ile WhatsBomb uygulamalar var iken Bip için bu tür uygulamalar maalesef ki mevcut değil.

 • Bipten engellenms kisi nsl belli oluyor

  • Merhabalar efendim, bunu anlamanız maalesef mümkün değildir. Lakin eğer başka bir arkadaşınızdan o kişiye mesaj gönderirseniz, arkadaşınızdan gönderdiğiniz mesajlar çift tik ise muhtemelen sizi engellemiştir. Sizin gönderdiğiniz mesajlar tek ise muhtemelen sizleri engellemiştir.

 • Allah Rizasi Icin Bip Uygulamsinda Vallahi Emgelleme Butonu Yok Bulamadım
  3 Noktaya Tikloyorum Sadece Paylaşılan Medyayı Gör Yazıyor Mesaj Zamanı Ayarla Yazıyor Baska bisey Yok Deliricem

  • Merhaba efendim, sıkıntınızı anlıyorum. Bunun için sizlere resimli bir anlatım ekledim, böylelikle Bip Messenger’da bir kişiyi nasıl engelleyebileceğiniz konusunda detaylı bir anlatıma sahip olacaksınız. Daha önceden üç nokta seçeneği varken yeni gelen güncellemelerde bu işlem değişmiş.

 • Bip ten engelleme yapamyrm sag ust kosede uc nokta yok

  • Merhaba efendim, yeni bir anlatım ekledim. Daha önceden üç nokta ile kısa sürede engelleyebiliyorduk. Lakin gelişen Bip Messenger uygulamasında bu işlem tamamen değişmiş durumda.

 • slm bende bip yüklü değil telefondan watsapdan engeleldiğim birisi nasıl oluyorda bana bip üzerinden sms kısa msj atıyo programı kullanmıyorum bunu nasıl engellerim

  • Merhaba Ali, SMS engellemek için gelen numarayı direk olarak engelleme yapabilirsin. Telefonunun Mesajlar bölümüne girerek buradan ayarlar kısmında engellenen listesi mevcut olacaktır. Şayet yok ise bu durum için Google Play üzerinden SMS engelleyici uygulamaları deneyebilirsiniz.

 • Engelleyene ulaşılabilir mi

  • Merhaba efendim, engellemiş olduğunuz kişiye göndermiş olduğunuz mesajlar iletilmez ve engellemiş olduğunuz kişi de sizlere mesaj gönderemez.

 • peki kişi nasıl siliniyor

  • Merhaba efendim, BİP uygulaması şu şekilde çalışmaktadır. Rehberinizde kayıt olan kişilerden kimler BİP uygulamasını indirip kullanıyor ise o kişileri arkadaş listesinizde görebilirsiniz. Arkadaş listenizde görmek istemediğiniz bir kişiyi rehberinizden silerseniz o kişide silinmiş olacaktır.

Bilgi Topluluğu Facebook Sayfası Bilgi Topluluğu Twitter SayfasıBilgi Topluluğu Google Plus SayfasıBilgi Topluluğu Instagram SayfasıBilgi Topluluğu Pinterest Sayfası