Turkcell Depolama Nasıl Yapılır?

Turkcell Depolama Nasıl Yapılır?
Turkcell Depolama Nasıl Yapılır?

Turkcell operatörü bizler için birçok servisi aktif hale getirmiş durumda, bugün ise diğer operatörlere nazaran farklı bir yaklaşımda bulunmakta olan Turkcell operatörünün depolama hizmetinden bahsedelim. Turkcell operatörünün sunduğu akıllı depo sayesinde sizlerde artık bütün dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, şarkılarınızı hatta birçok programlarınızı Lifebox yani Turkcell akıllı depo sayesinde sanal ortamda saklayabileceksiniz. İstediğiniz yerden, istediğiniz şekilde erişebileceğiniz sanal depolama merkeziniz sayesinde artık dosyalarınız daha güvende. 2014 yılında faaliyete geçmiş olan Turkcell depolama sistemi sayesinde artık telefonlarımızda biriken dosyaları buraya yükleyerek telefonlarımızın yükünü hafifletebilir ve dilediğimiz zaman Turkcell Lifebox uygulamasıyla direk olarak yedeklemiş olduğumuz dosyalarımıza erişebiliriz. Peki, Turkcell Lifebox nedir ve ne işe yarar? Turkcell Lifebox aslında bir depolama birimidir, bilgisayarınızda ya da telefonlarınız da saklamış olduğunuz verileri “ne olur ne olmaz ” diyerek bu tür bulut sunucularına yüklemeniz durumunda veri kaybının önüne geçmiş olacaksınız. Peki o halde Turkcell depolama nasıl yapılır?

Turkcell Ücretsiz Lifebox Uygulaması

Telefondaki verilerinizi daha hızlı bir şekilde saklayabilmek için Turkcell’in sunmuş olduğu Turkcell Lifebox uygulamasını telefonlarınıza indiriniz. Ve ardından telefonlarınıza indirmiş olduğunuz Lifebox uygulamasıyla Turkcell’in depolama hizmetine kayıt olunuz. Kayıt olduktan sonra, yükle işaretini kullanarak lifebox uygulamasına dosyalarınızı yükleyerek şimdiden yedekleme yapmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Uygulamasını Nereden İndirebilirim?

Lifebox uygulamasını mobil cihazlarınıza indirmek için, Google Play ve Apple Store marketlerine giderek buradan Turkcell Lifebox uygulamasını indirebilirsiniz. Turkcell Lifebox uygulaması tamamen ücretsiz olup, sizlerin her zaman her yerde yanınızda olacaktır.

Turkcell Depolama Ücretli Midir?

Turkcell operatörün sunduğu Lifebox uygulamasıyla birçok verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz, peki bu durum ücretli midir? Turkcell depolama hizmeti ücretli midir? Turkcell operatörü herhangi bir ayrım yapmaksızın herkese Hoş geldin diyerek toplamda 5GB’a kadar ücretsiz bir alan sunmaktadır. Sizlerde 5GB’a kadar ücretsiz bir şekilde Turkcell depolama sistemini kullanabilirsiniz. Yok bana 5GB yetmez diyorsanız da sizlerde aşağıdaki fiyat takvimini takip edebilirsiniz.

  • 50 GB Paket (50 GB saklama alanı) – 4,99 TL/ay
  • 500 GB Paket (500 GB saklama alanı) – 12,99 TL/ay
  • 2.5 TB Paket (2,5TB saklama alanı) – 29,99 TL/ay

Ödemelerinizi güvenli ortamlardan olan Google Play market ödemelerinden ya da Apple Store market ödemelerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. 5GB saklama alanı sizlere yeterli değil ise ek ücret ödeyerek ek depolama yeri satın alabilirsiniz. Turkcell depolama hizmeti hakkında sormak istediğiniz bütün sorularınızı alt kısımdan bizlere ileterek kısa sürede çözümlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca son olarak Turkcell operatörünün 2017 ve 2018 yıllarında geçerli olan t kampanyasından faydalanmayı unutmayın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan