Turkcell EBA 6 GB internet Kampanyası ( koronavirüs )

Turkcell EBA 6 GB internet Kampanyası ( koronavirüs )
Turkcell EBA 6 GB internet Kampanyası ( koronavirüs )

Turkcell EBA 6 GB İnternet Kampanyası

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve buradan tüm dünyaya yayılan korona virüsü maalesef ülkemizde de etki göstermeye başladı. Virüs testlerinden ilk pozitif sonuçların alınmaya başlanmasının ardından insanların birbirleri ile daha az görüşmesi ve mümkün olduğunda dışarı çıkılmaması istendir. Bu sürecin ilk adımlarından bir tanesi de okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim sistemine geçilmesi oldu.

Uzaktan eğitimde internet bağlantısının kullanılacak olması sebebiyle operatörler tarafından ücretsiz internet kampanyası da başladı. İlk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3 GB olarak açıklanan bedava internet, operatörlerin katkıları ile birlikte yükseldi. Ülkemizde uzun yıllardır hizmetine devam eden Turkcell, açıklanan bedava interneti iki katına çıkararak 6 GB yaptığını duyurdu.

Turkcell EBA 6 GB İnternet Nasıl Alınır?

Turkcell kullanıcıları bu muhteşem kampanyaya dahil olmak isterlerse ilk olarak BİP uygulamasını indirmek zorundadır. Turkcell tarafından gerçekleştirilen diğer kampanyalar gibi bu kampanya da BİP üzerinden yönetilir.

BİP uygulamasının indirilmesi için App Store ya da Play Store kullanımı gerekli olmaktadır. İnsanlar, telefonlarında yer alan işletim sisteminin türüne göre bu iki uygulamadan bir tanesine giriş yaparak BİP uygulamasını indirebilirler. Uygulamaya ulaşmakta zorlanan kişiler için farklı bir alternatif de yer alır. Telefonlarının mesaj bölümüne giren kişiler “BİP” yazıp 2222’ye mesajlarını gönderebilirler. Hemen kendilerine gerekli adresler gönderilir. Gelen adreslere tıkladıkları anda bu uygulama indirilmeye ve yüklenmeye başlar.

Yüklenen uygulamanın giriş aşamasında kullanıcılardan telefon numarası istenmektedir. Telefonun numarasının doğruluğunun kontrolü için SMS yoluyla bir doğrulama kodu gelir. Gelen bu kodu da yazan kişiler uygulamaya giriş yapar. Uygulamaya giriş işleminde kullanıcılardan rehbere giriş izni istenirken buna onay verilmesi gerekmektedir. Sonrasında insanlar isimlerini ve profil fotoğraflarını belirleyerek uygulamayı kullanıma hazır hale getirebilirler.

Uygulamaya giren kişiler sağ üst kısımda yer alan menüden “Veli Girişi” seçeneğini seçmelidir. Seçilim gerçekleştikten sonra e-devlet üzerinden giriş yapma ekranı gelir ve velilerin giriş işlemlerini tapması gerekecektir. Benzer bir şekilde “Öğrenci Girişi” seçilirse bu durumda e-okul bilgileri talep edilmektedir. Bu bilgiler eksiksiz bir şekilde girildiğinde bedava 6 GB internet hatlara tanımlanır.

Turkcell EBA 6 GB İnternet Nasıl Kullanılır?

Hatlarına 6 GB internet tanımlanan veliler ya da öğrenciler 23 Mart tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim derslerine katılmaya başladıkları anda kendilerine tanımlanan internet de eksilecektir. Verilen 6 GB internet yalnızca EBA uygulaması için geçerli olur. Telefonların farklı alanlarda internet kullanımı yapması durumunda bu 6 GB internette bir eksilme olmayacaktır.

Eğer öğrenciler ya da veliler 6 GB interneti yeterli bulmazsa ekstra internet satın alabilirler. Turkcell içerisinde EBA kullanımına özel bir internet paketi yer almamaktadır. Bu sebeple de genel internet paketlerinden bir tanesi alınmalıdır.

Türk Telekom EBA 8 GB İnternet Kampanyası

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Azime - 1 Nisan 2020 - 18:06

Mutiş turkcell yim çok mutlu oldum