Turkcell Hattım Arama Yapmıyor – Çözümü

Turkcell Hattım Arama Yapmıyor – Çözümü
Turkcell Hattım Arama Yapmıyor – Çözümü

2017 yılında en fazla aboneye sahip olan Turkcell operatörü ülkemizde iletişim konusunda oldukça başarılı operatörlerden biridir. Turkcell operatöründe bugün bir ihtimal yaşanılan sorunlardan biri olan arama yapamama sorunlarının neyden kaynaklandığı konusunda bugün sizlere bazı alternatif çözümler sunacağız. Sizlerin de karşılaşmış olduğunuz sorunlardan biri Turkcell hattımdan arama yapamıyorum sorunuyla karşı karşıya denk geldiyseniz bunun en temel sebeplerinden biri mevcut hattınızın kullanıma kapatılmasından kaynaklanmaktadır. Uzun süredir hattınıza TL yüklemesi yapmadıysanız veya mevcut hattınız faturalı ise ödenmemiş faturalarınız varsa arama yapmama nedenlerinizden biride budur. Ayrıca kimi zaman Turkcell operatöründen kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya da gelebilirsiniz, bulunduğunuz bölgeler kapsama dışında ise yani şebekeniz çekmiyor ise bu durumda da arama yapamazsınız.

Turkcell Arama Yapamıyorum Çözümü Nedir?

Turkcell hattınızdan arama yapamıyorsanız ve bunun için bir çözüm arıyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz.

  1. Telefonunuzun ayarlar kısmına gidiniz ve buradan Bağlantılar bölümünde bulunan Diğer ağlar ayarlar kısmına gidiniz. Karşınıza mobil ağlar seçenekleri çıkacaktır.
  2. Bu kısımdan şebeke modunu “Yalnızca GSM” olarak değiştiriniz.

Turkcell MMI Tanımlanamadı Hatasının Çözümü

Turkcell MMI hatasının çözümü yine bir şebeke sorunlarından kaynaklanmaktadır, telefonunuzun şebekesi çekiyor ise ve böyle bir sorunla karşı karşıya geliyorsanız telefonunuzun şebeke ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Turkcell MMI hatasını çözebilmek için ilk olerak telefonunuzun ayarlarına giderek buradan Diğer Ağlar >> Şebeke Modu >> Yalnızca GSM olarak değiştirmeniz durumunda Turkcell MMI hatasını çözebilirsiniz.

Turkcell Arama Yapmıyor Hatası

Turkcell arama yapmıyor hatasının nedenlerini zaten üst kısımda bahsetmiştik, sizlerinde hattı Turkcell ise ve arama yapmıyorsa bunun için son indirmiş olduğunuz uygulamaları pasif hale getirip arama yapmayı deneyiniz. Ve ayrıca telefonunuzun şebeke ayarlarını kontrol ederek, şebeke ayarlarınızın default hale getirilmesini sağlayınız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan