Turkcell Paycell Nedir?

Turkcell Paycell Nedir?
Turkcell Paycell Nedir?

Turkcell operatörünün sadece bir iletişim operatörü olmadığını bunun haricinde ülkemiz için birçok faydası olan, sürekli olarak gençlerin gelişimine destekçi olan bir operatör olduğunu biliyoruz. Bugün ise Turkcell operatörünün yeni düzenlemiş olduğu kolayca alışveriş yapabilmemiz için ve daha güvenli bir şekilde internetten alışveriş yapabilmek için yeni çıkarmış olduğu Paycell hakkında bilgi vereceğim. O halde, herkesin merak ettiği ve her gün daha fazla kullanıma sahip olan Paycell nedir? Ne işe yarar? Paycell sayesinde Google Play’de alışveriş yaparken kendi kredi kartınızı kullanmanıza gerek kalmaz, Paycell ile birlikte yapacağınız harcamaları TL olarak yapabilir veya faturalı bir hattınız varsa faturanıza yansıtılır. Google Play’de güvenli bir alışveriş yapabilmek adına sizlerde Turkcell Paycell’i tercih edebilir ve kısa sürede satın almak istediğiniz uygulamaları satın alabilirsiniz. Turkcell Paycell nedir sorusuna bu şekilde cevap vermiş olduk, gelin hep birlikte Turkcell Paycell hakkında merak edilen diğer sorunlara göz atalım.

Turkcell Paycell Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Turkcell Paycell nedir?
  • Google Play üzerinden yapacağınız harcamaları direk olarak faturanıza yansıtarak veya hattınızdaki TL miktarını kullanarak Google Play’de harcama yapmanıza yardımcı olan bir seçenektir.
 • Turkcell Paycell Güvenli Midir?
  • Turkcell tarafından hazırlanmış ve Google Play ile ortak bir şekilde stabil olarak çalışmakta olan Paycell ile sizlerde yapmak istediğiniz harcamaları kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça güvenilir olan ve kredi kartınızı Google Play’e girmek yerine Paycell üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Paycell’de Oyun Parası Satın Alınabilir Mi?
  • Oynamış olduğunuz oyunda şayet oyun parası var ise yani gerçek TL karşılığında oyun parasına ihtiyaç duyuyorsanız Paycell bunu da sağlamaktadır. Yani kısacası oyunda da Paycell sayesinde harcama yapabilirsiniz.
 • Paycell ile Google Play’den Ne Satın Alabilirim?
  • Google Play üzerinden Paycell ile alışveriş yapmak istiyorsanız sizlerde Google Play’in sunduğu bütün hizmetleri satın alabilirsiniz. Oyun içi para ödemesi, uygulama satın alma, kitap satın alma, ücretli olan bütün uygulamaları satın alma gibi.

Turkcell Paycell Nasıl Kullanılır?

Turkcell Paycell seçeneğini kullanabilmek için ilk etapta Google Play uygulamasını açınız ve alttaki adımları takip ediniz.

 1. Google Play uygulamasını açtıktan sonra sol üst kısımdaki üç nokta işaretine dokununuz.
 2. Ardından açılacak olan menüde Hesap (Hesabım) seçeneğine dokununuz.
 3. Bu kısımda hesabım alanında Ödeme Alanına dokunuz ve ardından Turkcell faturalandırmasını kullan seçeneğine dokununuz.
 4. Karşınıza Telefon numaranızı ve fatura bilgilerinizi isteyen bir form çıkacaktır, bu formu doldurunuz ve arından Google Play şartlarını kabul ederek kayıt işlemini tamamlayınız.

Bundan sonra artık Google Play’de yapacağınız ödemeleri Paycell sayesinde Turkcell faturanıza yansıtarak gerçekleştirebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Fenasi Kerim - 2 Mart 2018 - 16:25

Payecekler ile online mağazalardan alış veriş yapa bilir miyim

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:30

  Fenasi bey merhabalar, tabi Paycell kartınızı sanal kartınız gibi kullanabilirsiniz.

Anonim - 16 Şubat 2018 - 21:42

Paycell herangi bi abonelikmi yani durdukyere bi ödeme fatura vesayfe bi ücret falan çıkartırmı

  Yusuf B. - 8 Mart 2018 - 15:17

  Merhaba Paycell sadece bir sanal karttır. Sizler içerisine TL yükleyerek internetten alışveriş yapabileceğiniz bir karttır.

   Cevat Emre Koyun - 8 Temmuz 2018 - 12:10

   Paycell Turkcell’in bankası gibi bir şeydir. Turkcell İletişim Merkezleri (TİM)’ler PAYCELL altyapısı kullandığı için 1.5 TL gibi bir hizmet bedeli alıyor kredi kartı ödemelerinde. Google Play ve App Store’da da Paycell [Turkcell] Mobil ödeme geçer. Faturalı ya da hazırkart hattınız varsa Paycell mobil ödeme de yapabilirsiniz. Faturalı hatlarda, mobil ödeme geçen yerlerin başında iTunes Store vardır. Steam, TTNET PlayStore gibi platformlarda da paycell geçer.

    Göksu Polat - 9 Temmuz 2018 - 05:18

    Merhaba, güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.