Turkcell Upcall Ne İşe Yarar? Nedir?

Turkcell Upcall Ne İşe Yarar? Nedir?
Turkcell Upcall Ne İşe Yarar? Nedir?

Turkcell müşterilerine her geçen gün yeni yeni uygulamalar çıkarmaya devam ediyor. Son çıkardığı uygulamalardan biri ise UPcall uygulamasıdır. Peki, upcall nedir, ne işe yarar. Tüm bu soruların cevaplarını sizler için bu yazıda derledik.

Turkcell Upcoll Nedir?

Turkcell operatörü İOS ve Android İşletim sistemli cihazlar için Upcall uygulamasını çıkarmıştır. Artık bu uygulama sayesinde Turkcell müşterileri sabit hat ve GSM numaralarının kime ait olduğun ücretsiz olarak öğrenebilecek. Rehberinizde numarası olmayıp da sizleri arayanların kimler olduğunu hep merak etmişinizdir. Bunun için numara sorgulama sistemi çıkarılsa da bu sistemlerin çoğu ücretli olduğundan dolayı herkes kullanamamakta. Turkcell de tüm bunları göz önünde bulundurarak Upcall numara sorgulama uygulamasını çıkartarak, müşterilerine yeni bir nefes olmuştur. Uygulamanın tamamen ücretsiz olması da dikkat çekmektedir.

 Turkcell Upcall Uygulamasında Neler Var?

Turkcell upcall nedir; sorusunun ne olduğunu öğrendik. Şimdi de size Upcall uygulaması kullanıcılarına neler sunuyor, birazda ondan bahsedelim. Upcall’in kullanıcılarına verdiği hizmetler şunlardır;

  1. Upcall uygulamasında tüm aramaları tek bir ekran üzerinde basitçe yöneterek, arama kayıtları ile ilgili bildirimleri Upcall ile kolayca incelenebiliyor.
  2. Rehberinizde kayıtlı numaraların kime ait olduğunu öğrenebileceksiniz. Ancak bu özellikten yararlanmanız için, arayan kişilerin kimlik bilgisinin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekiyor.
  3. Bir grup oluşturabilir, gruptaki herkesi tek tıklama ile arayabileceksiniz. Aramalarınıza not yazarak, aradığınız kişinin telefonu çaldığına o notu görmesini ve telefonu cevaplandırmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Numarasını bilmediğiniz herhangi bir yeri ismini arama alanına yazdıktan sonra kolayca bulabileceksiniz. Hatta harita üzerinden bulunduğu yeri görüntüleyerek gidiş yönünü çizebileceksiniz.
  5. Sizi telefon ile rahatsız eden kişilerin aramalarını cihazı açmadan haber verecektir.
  6. Acil numaralara kolayca erişebilecek eczane, sağlık ocağı vb. gibi size en yakın olan yerleri bulup tek tıkla arayabileceksiniz.
  7. Rahatsız etme uygulaması ile telefon açıkken bile konuşmak istemediğinizde arayanlara “Aradığınız kişiye ulaşılamıyor” bildirimi gönderecektir.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

havva - 22 Nisan 2019 - 10:29

Türksel harikasin