Turkcell VINN Nasıl İptal Edilir?

Turkcell VINN Nasıl İptal Edilir?
Turkcell VINN Nasıl İptal Edilir?

İnternet konusunda oldukça iddialı olan Turkcell’in bir farklı servisi olan VINN servisi sayesinde artık istediğimiz yerde Wifi’ye ve farklı bir kablolu internete gerek duymadan internete erişimimizi sağlayabiliyoruz. Turkcell VINN hizmetini sürekli olarak geliştirerek, kendi sistemini 4.5G sistemine uyarlamasıyla birlikte 100mbps internet hızlarından kat kat daha fazla hızlara ulaştığı gözlemlenmiştir. Bugün ise sizlere Turkcell’in mevcut sürdürmüş olduğu VINN hizmetini nasıl iptal ettirebileceğinizi ve nelere dikkat edeceğinizden bahsetmek isterim. Turkcell VINN iptal ettirmek için ilk olarak sizlere en yakın olan bir bayiye kimliğiniz ile birlikte gidiniz ve ardından bayideki yetkili arkadaşla VINN hizmetinizi iptal ettirmek istediğiniz belirtmeniz durumunda hizmetinizi başarılı bir şekilde iptal ettirebilirsiniz. Lakin, VINN hizmetinizi iptal ettirmeden önce geçen aydan kalan ve şuan mevcut olan faturanızı tamamen ödemek zorundasınız. Mevcut borcunuzu ödemeniz durumunda Turkcell VINN’ı iptal ettirebilirsiniz.

Turkcell VINN İptal Ettirdikten Sonra Cihazı Vermek Zorunda Mıyım?

Biliyoruz ki Turkcell VINN internetini kullanabilmek için bilgisayarımıza takmış olduğumuz bir cihaz bulunmaktadır, bu cihazlar şuan günümüzde USB girişli ve Wifi hizmet destekli cihazlardır. Bu cihazları VINN hizmeti alırken Turkcell bayilerinden alabilirsiniz, genellikle faturanıza ek olarak tahsil edilen bu cihazları taahhütnamenize göre geri iade etmeniz gerekir.

Şayet Turkcell VINN cihazınızı farklı bir yerden ikinci el olarak aldıysanız, Turkcell VINN iptal ettirmek için sadece Turkcell bayisine kimliğiniz ile giderek iptal işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İptal işleminin başarılı bir şekilde tamamlanması için VINN cihazınıza ait herhangi bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.

Turkcell VINN Hattımı nasıl iptal ettirebilirim?

Turkcell VINN cihazınızı bir diğer yöntem ile de iptal ettirebilirsiniz, borcu olmayan 0216 633 07 ​27 nolu hatta faks gönderip VINN cihazınızı iptal ettirmek istediğinize dair bir faks çekmeniz durumunda VINN hattınızın aboneliğini kapattırabilirsiniz.

Taahhütnamem Devam Ediyor Ne Yapmalıyım?

Turkcell’de VINN hattınızı iptal ettirmek için mevcut taahhütnamenizden cayma bedelini ödeyerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla cayma bedeli 150 ila 180 TL arasında bir fiyata sahipti.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan