Turkcell – Vodafone- Türk Telekom Gizliden Arama

Turkcell – Vodafone- Türk Telekom Gizliden Arama
Turkcell – Vodafone- Türk Telekom Gizliden Arama

Günümüzün popüler operatörlerinden olan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinde bugün sizlere gizliden arama seçeneği hakkında kısa bilgiler vereceğim. Bildiğiniz gibi gizliden bir kişiyi aradığınız vakit karşı tarafa numaranız iletilmez ve böylelikle bir nebze dahi olsanız kendinizi güvende hissedersiniz. Turkcell’de gizliden arama için sizlerde alt kısımdaki açıklamaları okuyup gizliden arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde Vodafone’da gizliden arama için de aynı seçenekleri kullanarak gizliden aramayı başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Operatörlerin kullanıcılarına sağladığı imkanlardan bir tanesi de istenildiği zaman numaranızı karşı taraf görmeden arayabilme imkanı sağlamasıdır. Bazen sadece bir kere konuşacağımız kişilere numaramız gitmesin diye, bazen de istemediğimiz biri numaramızı görmeden konuşma yapabilmesi için kullanıcılarına hizmet veriyor. Gizliden nasıl arayabilirim? Numaramı nasıl gizleyebilirim?

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

  • Cep telefonunuzdan gizli arama yapmak için, aramak istediğiniz numaranın başına #31# eklemeniz yeterli. Örneğin #31#05********* bu şekilde numarayı girip arama yaparsanız aradığınız kişiye numaranız gitmez. Bu yöntemle sadece bir aramada numaranızı gizlersiniz.
  • Numaranızı tüm numaraları ararken kapatmak isterseniz. İphone ve Android telefonunuzun Menü> Ayarlar> Arama Ayarları> Numaramı Gönder seçeneğinden istediğiniz şekilde numaranızı kapatıp tekrar aynı yerden numara gönderme işlemini açabilirsiniz.

Bu işlemler tüm operatörler için geçerli ve yasal olup güvenle kullanabilirsiniz. Fakat herhangi bir rahatsızlık, kanunsuzluk durumunda şikayet alırsanız başınız hukuksal olarak derde girebilir.

Gizli Arama Yapamıyorsanız Dikkat!

Operatörlerin gizli numaradan aramalardan rahatsız olanlar için verdiği hizmetle gizli aramaları engellemek mümkün. Bu nedenle eğer aradığınız kişi telefonunu gizli numaradan aramalara karşı kapatmış ise gizli numaradan arama yapamazsınız.

Numaramı Bulabilir Mi?

Son zamanlarda herkes gizliden arayınca karşı tarafın numarayı görebilir, öğrenebilir gibisinden bir şüphe ile yaklaşmaktadır. Lakin günümüzün teknolojisi ile birlikte maalesef ki bu işlem mümkün değil, yani gizliden aradığınız zaman sizlerin numarasını bulamazlar.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan