Turkcell Yaani Mail

Turkcell Yaani Mail
Turkcell Yaani Mail

Yaani Mail Nedir?

Yaani Mail Turkcell güvenesiyle ve altyapısıyla kullanıma sunulan bir uygulamadır. Yerli ve milli sloganıyla geliştirilen; fakat bugüne kadar çok fazla tercih edilmeyen Yaani arama motorunun mail uygulamasıdır. Diğer bildiğimiz e-posta hizmetlerinin benzeri bir özelliğe sahiptir. Tüm cihazlardan, web üzerinden ve mobil web sitesi üzerinden Yaani Mail’e erişilebilir. Aynı zamanda İOS ve Android işletim sistemli cihazlar için uygulama mağazalarından da indirilebilir. Hizmetin kullanıma sunulduğu andan itibaren kullanıcılara her yerden, hızlıca e-postalarına erişebilme, yüksek performans ile e-posta gönderebilme, aradıkları e-postayı rahatça bulabilme gibi kolaylıklar sunuyor. Oldukça sade bir tasarıma sahip. Bu da web ve uygulamayı kolayca kullanabilme fırsatı sağlıyor. En büyük artılarından birisi ise internet kesilse dahi e-postalarınızı okumaya ve yanıtlamaya devam edebilmenizdir. Fakat bu, iletinizin karşıya gitmesini salamıyor. Yalnızda sistemde kaydedilip internet bağlantısı kurduğunuz anda işlemlerinizin gerçekleştirilebilmesini ifade ediyor. Gelişmiş altyapısı ile spamlara ve virüslere karşı da güven sağlıyor.

Yaani Mail Özellikleri

 • Yaani Mail Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş olan, yerli bir e-posta hizmetidir.
 • Hızlı, güvenli ve kolay kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Yaani Mail Ne Kadar Kullanım Alanı Veriyor?

Yaani Mail her e-posta hesabı için 2 GB e-posta depolama alanı veriyor. Bu da video, ses öğeleri olmadığı taktirde oldukça geniş bir kullanım alanı sağlıyor.

Yaani Mail Kotanızı Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Yaani Mail uygulamanız üzerinde Ayarlar bölümü yer alıyor. Ayarlar bölümünden kotanızı görebilirsiniz. Yine kullanıcı kotanızın %90’ı dolduğunda sistem tarafından uyarı bildirimi alırsınız.

Yaani Mail’de Mail Gönderme Detayları

Yaani Mail ile göndereceğiniz mailin 50 MB geçmemesi gerekir. Her bir mailde en fazla 10 ek bulunabilir. Bir e-posta hesabından 1 saatte yalnızca 100 kişiye e-posta gönderebilirsiniz. Bir e-posta hesabından 1 günde maksimum 1000 kişiye e-posta gönderebilirsiniz.

Yaani Mail Nasıl Kullanılır?

Yaani Mail’e her yerden erişebilirsiniz. Android 5.0 ve üzeri işletim sistemine sahip bütün android telefonlardan uygulamayı indirebilirsiniz. Ya da IOS 11 ve üzeri işletim sistemlerine sahip cihazların AppStore mağazalarından uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz. Web üzerinden ise chrome, Firefox, Safari internet browserları üzerinden yaanimail.com.tr adresine girerek kullanabilirsiniz.

Yaani Mail Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

 • Yaani Mail üyeliği için ekranda ad soyadı bilgilerinizi girin.
 • Mail için kullanıcı adınızı belirleyin.
 • Bir şifre belirleyip belirlediğiniz şifreyi yenden girin.
 • Listeden bir güvenlik sorusu belirleyip cevabınızı azın.
 • Kullanıcı Sözleşmesi’ni onaylayın.
 • Ardından çıkan ekranda isterseniz geçerli bir telefon numarası ilave edebilirsiniz.
 • Hızlı geçiş yapmak için cep telefon numaranızı girin.
 • Açılan ekrandan telefonunuzu onaylayın.
 • Açılacak ekranda Hızlı Geçiş Şifresi tuşlayın. Eğer şifreniz yoksa belirlemeniz gerekir.

Yaani Mail Şifre Kısıtlamaları Nelerdir?

Yaani Mail şifrenizin en az 8 karakterden oluşması, bunlardan en az bir tanesinin büyük harf, en az bir tanesinin küçük harf, en az bir tanesinin de rakam olması gerekir. Rakamların ardışık sayılar olmaması gerekir.

Yaani Mail’e Nasıl Giriş Yapılır?

Yaani Mail’e iki farklı şekilde giriş yapabilirsiniz:

 1. Daha önce oluşturduğunuz Yaani Mail adresiniz ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
 2. Hızlı Giriş ile erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için açılan sayfada cep telefonu numaranızı girmanız ve ardından açılacak ekranda onaylayıp Hızlı Girişi şifresini girmelisiniz.

Yaani Mail Hesabı Kaç Cihazda Kullanılabiliyor?

Yaani Mail adresinizi istediğiniz kadar cihaz üzerinden kullanabilirsiniz. Fakat Beni Hatırla özelliği yalnızca on cihaz üzerinden etkin olur. Eğer on birinci cihazda Beni Hatırla özelliğini aktif ederseniz en eski cihazdaki özellik devre dışı kalır.

Aynı Telefon Numarasına Farklı Yaani Mail Hesabı Oluşturma

Bir telefon numarasına en fazla 5 Yaani Mail hesabı oluşturabilirsiniz.

Yaani Mail Nasıl İptal Edilir?

Eğer IOS veya Android cihazlardan Yaani Mail kullanıyorsanız hesabınızı iptal etmek için tek yapmanız gereken cihazınızdan uygulamayı silmektir.

Yaani Mail Ücretlendirmesi

Yaani Mail tüm operatör abonelerinin ücretsiz olarak kullanabileceği bir uygulamadır. Herhangi bir ücret ödemek gerekmez. Eğer Turkcell abonesi iseniz bağlantı ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Fakat diğer operatör firmalarına ait bir hat kullanıyorsanız internet bağlantı ücreti ödersiniz.

Yaani Mail Hesabı Oluştururken Cep Telefonu Numarası Kullanmak Zorunlu Mu?

Hayır. Cep telefonu numarası paylaşma adımını dilerseniz geçebilirsiniz. Hızlı Giriş yöntemini kullanarak çok daha kolay ve hızlı hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz.

Cep Telefonu Numarasını Değiştirenler Ne Yapmalı?

Eğer Yaani Mail hesabınıza kayıtlı cep telefon numaranız değiştirdi iseniz ayarlar bölümüne gidin ve hesap adınızı tercih edin. Açılan ekranda cep telefon numarasını ekleyebileceğiniz, güncelleyebileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Buradan işlem yapabilirsiniz. Eğer kayıtlı cep telefonu numarasını değiştirirseniz Hızlı Giriş ile yeni numaranızı teyit etmeniz gerekecektir.

Şifrenizi Unutursanız Yaani Mail’e Nasıl Girebilirsiniz?

Yaani Mail giriş ekranında Şifremi Unuttum bölümü yer alıyor. Buraya tıklayıp güvenlik sorusuna cevap vermeniz gerekir. Güvenlik sorusuna cevap verdikten sonra yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Güvenlik Sorusunun Cevabı Unutulursa Yaani Mail’e Nasıl Girilir?

Eğer kayıt esnasında kurtarma e-posa adresi girmiş iseniz bu e-posta adresiniz sayesinde şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Yaani Mail’de Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Yaani Mail hesabınızın profil resmini değiştirmek için Ayarlar menüsüne gidin. Kişisel Bilgiler başlığının altında bulunan + işaretine tıklayarak var olan fotoğraflarınızdan birisini seçebilirsiniz. Ya da o esnada uygulama üzerinde fotoğraf makinesiyle yeni fotoğraf çekip profil resmi olarak ekleyebilirsiniz.

Yaani Mail’e Dosya Ya Da Resim Ekleme Nasıl Yapılır?

Yaani Mail adresinize girdiğinizde yeni e-posta ekranı yer alıyor. Burada sağ üstte bulunan ataç ikonunu tıklayıp e-postanıza doya ekleme yapabilirsiniz. Yine kamera açıp fotoğraf ekleyebilirsiniz. Mevcut olan resim kütüphanenizdeki fotoğrafları, videoları seçip ekleyebilirsiniz. Cihazınızın depolama alanından dosya ekleyebilirsiniz. Yaani Mail hesabınızda dosyanızın ekine koyacağınız dosyaların 50 MB’ı geçmemesi ve bir e-postada en fazla 10 adet ek olması gerekir.

Yaani Mail’de Silinen Mailler Geriye Nasıl Getirilir?

Yaani Mail e-postanızda yer alan mailleri sildiğinizde otomatik olarak çöp kutusuna gider. Çöp kutunuzda mailler 30 gün süreyle kalır. Daha sonra otomatik olarak silinir. Eğer geri getirmek istediğiniz mail, son 30 gün içinde sildiğiniz bir mailse geri getirebilirsiniz. Ama daha uzun zaman önce silinmiş ise geri getiremezsiniz.

Yaani Mail hesabınızdaki bir maili tamamen silmek istiyorsanız öncelikle silip çöp kutusuna maili göndermeli, daha sonra da çöp kutusuna gidip oradaki maili kalıcı olarak silmeniz gerekecektir. Bu sayede kalıcı olarak mailiniz silinmiş olur.

Yaani Mail’de Belli Bir Mail Nasıl Bulunur?

Yaani Mail üzerinde yer alan arama çubuğuna aramak istediğiniz kelimeyi yazarak arama işlemini rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik çıkan mailleri, bütün maillerinizi bayraklı, ekli, okundu, okunmadı şeklinde işaretleyip filtreleyebilirsiniz.

Yaani Mail Kullanımında Yardım Alma

Yaani Mail kullanırken karşılaştığınız sorunlara karşı destek alabilirsiniz. Bunun için Ayarlar bölümünde Bize Ulaşın ya da Geri Bildirim alanından problemlerinizi, sorunlarınızı iletip bilgi talep edebilirsiniz.

Yaani Mail Yeni Klasör Ekleme

Yaani Mail hesabınıza yeni klasör eklemek için Ayarlar, Klasör ve Yeni Klasör başlıklarını takip ederek klasör ekleyebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

isaseren@yaani.com - 15 Ocak 2020 - 10:00

Yaani e postamı oluşturdum, iphone daki yeni hesap ekle bölümünde “gelen posta sunucusu” ve ” giden posta sunucusu bölümüne ne yazacağım?