Twitter Hesabı Nasıl Çalınır?

Twitter Hesabı Nasıl Çalınır?
Twitter Hesabı Nasıl Çalınır?

Twitter hayatımıza katıldıktan sonra hayatımız daha kolay bir hale geldi, gündemi daha kolay bir şekilde takip edebiliyor ve diğer insanlar ile kolaylıkla iletişime geçebiliyoruz. Kısa sürede herkesin ilgisini çeken ve 160 karakterlik sınırı ile bilinmekte olan Twitter’da bugün hesap çalma işlemlerinden bahsedeceğim. Twitter’da hesap çalma işlemini yapan hacker olarak tabir edebileceğimiz kişilerden kendinizi bir nebze dahi olsa korumak istiyorsanız alternatif yollar sunacağız. Sosyal medya hesaplarının gizliliği tartışmaya açık bir konu. Bununla birlikte ara sıra tanınmış kişilerden önemli görevlerde bulunan kişilere kadar özellikle Twitter hesaplarının çalındığını yani hacklendiğini görüyoruz. Peki hackerlar bunu nasıl yapıyor? Öncelikle hesabını çalmak istediğiniz kişinin kullanıcı adı ve e mail adresini bilmelisiniz.

Hesap Çalmak İçin Bir Kaç Yol

E mail üzerinden hesap çalmak için öncelikle E-mail hesabının şifresini kırmanız gerekir. Bu işlem biraz zor ve kendi güvenliğinizi tehdit eden bir durumdur. Çünkü tüm hesaplar Emaile bağlıdır ve hesaptaki en ufak bir değişiklik yerinizi tespit ederek gönderilir. Diğer bir yol ise kod kullanarak hesap çalmadır. Twitter şifresinin kodunu düzenleyerek hesabı çalabilirsiniz.

Twitter’da bir diğer sıkça kullanılmakta olan seçeneklerden biri de fake login sayfalarıdır. Yani, Twitter’ın giriş kısmına benzeyen bir sayfadan Twitter’a giriş yapmak isterseniz kullanıcı bilgileriniz başkasının eline ulaşabilir. Bunun için kullandığınız sitenin twitter.com olduğu konusunda emin olunuz.

Başkasının Twitter Hesabını Nasıl Çalabilirim?

Bir kişiye ait olan Twitter hesabını çaldıktan sonra hesabın asıl sahibinin siz olmadığınızdan dolayı hesap bir süre sonra tekrardan asıl sahibine kodlar sayesinde geri ulaşacaktır. Peki, Twitter’da bir kişinin hesabını çalabilmek için alternatif yollar nelerdir? İlk etapta fake login sayfaları bu durumda etkin olarak kullanılmaktadır, az PHP ve HTML – CSS bilgileriniz var ise fake sayfalar oluşturabilirsiniz. Bunun haricinde ilerleyen günlerde ekleyeceğimiz hack işlemleri hakkındaki videolarımıza da göz atabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Hasan hafızoğlu - 16 Nisan 2019 - 15:21

Merhaba bazı kişi veya kişiler benim telefon numaram ve bulunduğum ortamı kullanarak sahte isimle twiter hesabı kurmuşlar vede resimlerimi kullanmışlar facedeki resimlerimi alıp ne yapmam gerekiyor

Hasan hafızğlu - 16 Nisan 2019 - 15:20

Merhaba bazı kişi veya kişiler benim telefon numaram ve bulunduğum ortamı kullanarak sahte isimle twiter hesabı kurmuşlar vede resimlerimi kullanmışlar facedeki resimlerimi alıp ne yapmam gerekiyor