Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?
Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Hayatımıza tam anlamıyla 2012 yılında giren Twitter her gün daha fazla büyüyerek herkesin kullanmış olduğu bir sosyal ağ oldu. Anlık olarak binlerce Tweetin atıldığı Twitter kendine getirmiş olduğu güncellemeler ile birlikte daha kullanışlı bir hale geldi. Bu kadar kullanışlı olmasından dolayı milyonlarca kişinin kullandığı Twitter’da artık kişiler birbirlerini taklit ederek takipçi kazanmaya çalışmaya başladı bundan dolayı Twitter getirmiş olduğu Mavi Tik özelliği sonucunda bu durumun önüne geçti. Artık sahte hesaplar açılsa bile o kişi kimlik doğrulaması yaptığından dolayı onun o olduğunun bir kesinliği mevcut. Bugün ise sizlere Twitter’da nasıl mavi tik alınabileceğine dair önemli hususlar vereceğim. Twitter’da mavi tik alabilmek için yapmanız gerekenlere ve dikkat etmeniz gereken olaylardan bahsedeceğim.

Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter’da mavi tık özelliği doğrulanmış güvenilir hesaplar anlamına geliyor. Ancak mavi tık özelliğine sahip olmak için belirli kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Twitter kullanıcılarının mavi tık hesaplarının olması için gerekli işlemleri ve onayları Twitter’a yaptırmaları gerekiyor. Önceden sadece ünlü kişiler ve kamu kurum ve kuruluşlara sağlanan bu özellik son Twitter güncellemesi ile birlikte tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde geliştirildi.

Twitter Mavi Tık İçin Gerekli Kriterler

Twitter mavi tık özelliği almak isteyen kullanıcılarından belirli teyitleri yapmalarını istiyor. Bunun için öncelikle doğrulanmış bir mail adresi, telefon numarası, kullanıcılara ait kişisel bilgiler, kullanıcıya ait bir profil fotoğrafı, kişisel kullanıcılar için doğum tarihi, kullanıcıların kendilerine ait bir web adresi olması ve Twitter ayarlarında kullanıcıların Tweetlerinin herkese açık olması gibi kriterlerin yerine getirilmesi isteniyor.

Sizlerde Twitter’da mavi tik alarak hesabınızı doğrulayabilir ve takipçilerinize olan güveninizin artmasını sağlayabilirsiniz, bunun haricinde Twitter’da ücretli olarak mavi tik alma konusunda danışmanlık yapan kişiler mevcut bu tür kişileri internet üzerinden bularak iletişime geçebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan