Web Kamera Casusluğu Nedir?

Web Kamera Casusluğu Nedir?
Web Kamera Casusluğu Nedir?

2017 yılını neredeyse geride bırakacağız ve bu yıla kadar teknoloji düşünüldüğünden daha fazla gelişmiş durumda. Teknolojinin gelişimiyle beraber birçok sorunlarda beraberinde geldi ve bugün sizlere Web kamera casusluğu konusunda bilgilendirme yapmak istedik. Genellikle bilim – kurgu filmlerinde karşımıza çıkan başkasının telefon kamerasına sızma veyahut başkasının bilgisayar kamerasına bağlanma gibi sahnelerle elbet karşılaşmışsınızdır. Peki, bu gibi durumlar gerçekten gündelik hayatta mümkün müdür yoksa sadece bunlar bir film sahnesi midir? Teknoloji geliştikçe, teknolojiyi daha fazla geliştirmek için yazılımlarda gelişmektedir. Hemen hemen her 3 yılda bir yeni yazılım dili çıkmaktadır, bunun asıl amacı yazılımın yapılan işi daha kısa sürede yapması ve herkesin bu dilleri anlayabilmesidir.

Hal böyle olunca da ister istemez piyasaya casus programları çıkmaktadır ve bu casus programlarından biri de Web kamera casusluğudur. Karşı tarafın telefon kamerasını gizlice açma şeklinde aramalar yaparsanız internette birçok farklı yöntemlerde anlatımlar göreceksiniz, lakin bu tür anlatımlara pek rağbet etmemenizi tavsiye ederiz. Bu tarz programların kullanmış olduğunuz cihaza aşırı derecede zararı olacaktır, peki başkasının telefon kamerasına bağlanmak için ne yapılmalıdır?

Bu konu için sizlere tavsiyelerde bulunmamız maalesef ki herkesin güvenliği için internet ortamında yasaktır. Bunun için bugün sizlere Web kamera casusluğundan nasıl korunabileceğiniz konusunda bazı bilgiler sunacağım.

Cep Telefonu Kamerasını Uzaktan Kontrolü Mümkün Mü?

Birçok kişi bilgisayarında olsun veyahut cep telefonunda olsun acaba biri beni uzaktan izliyor mudur? Düşüncesine sahip, eminim sizlerde kimi zaman böyle düşünüyorsunuzdur. Peki, bir başka kişi bizim kişisel kameramıza veyahut başkasının telefon kamerasına bağlanabilir mi? Bu durum için evet diyeceğim, farklı yazılımlar sonucunda bir kişi sizlerin uzaktan bilgisayarınızı yönetebilir. Bunun için kullanmış olduğunuz cihaz için sunulan anti – virüs programlarını mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

Sadece anti – virüs programlarını kullanmak yeterli değil, kullanmadığınız zamanlarda bilgisayarınızdaki Web cam pasif hale getiriniz. Laptop kullanıcıları ise diz üstü bilgisayarınızdaki kamerasının üzerine mutlaka bir siyah bant çeksin. Bu durum oldukça çok komik olabilir, lakin günümüzde birçok kişi bunu yapmaktadır. Sizlerde birinin sizin kameranızı gizlice açmasından endişeleriniz varsa bu durum için mutlaka kameranızı kullanmadığınız zamanlarda kapatınız.

Başkasının Cep Telefonu Kamerasını İzleme Programı

Günümüzde birçok kişi mobil cihazlarını oldukça fazla kullanmaktadır, bunun için sizlere cep telefonu kamerasını izleme programları hakkında da ön bilgi vereyim. Biliyoruz ki mobil cihazlar da 4G bağlantıları çıktı ve bu bağlantılar sayesinde dosya indirme veyahut dosya gönderme oldukça kısa bir süreye kadar düştü. Hal böyle olunca, görüntülü aramalar oldukça kolay hele geldi. Şayet telefonunuzda herhangi bir casus programı varsa birileri sizlerin telefondan ne yaptığınız konusunda bilgi sahibi olabilir ve kişisel bilgilerinize erişebilir.

Bunun için mutlaka telefonunuzda da bir adet anti – virüs programı bulundurmayı ihmal etmeyin. Ayrıca eğer imkanınız varsa güvenliğiniz için telefonunuza arada sırada format atmayı da unutmayın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan