WhatsApp 6 Haneli Kod Nedir?

WhatsApp 6 Haneli Kod Nedir?
WhatsApp 6 Haneli Kod Nedir?

Her geçen saniye alt yapısını daha fazla geliştirmekte olan ve diğer uygulamalar ile arasındaki rekabete rağmen hergün daha fazla kullanıcıya ulaşmakta olan WhatsApp uygulamasının aldığı son güncelleme 6 haneli kod seçeneğinidir. Yeni güvenlik sistemlerinden olan WhatsApp 6 haneli kod seçeneği sayesinde ilk kez WhatsAppa kayıt olurken karşılaşmaktayız bunun haricinde WhatsApp hesabımızı kaldırıp yeniden kurduğumuz zaman ya da yeni telefon aldığımızda karşımıza çıkmaktadır. Peki, WhatsApp 6 haneli kod nedir? Ne işe yarar? WhatsApp uygulamasına kayıt olduğumuz zaman, kayıt esnasında girmiş olduğumuz telefon numarasının size kayıt olup olmadığını belirlenmesinde WhatsAppa yardımcı olan bir sistemdir. Sistem tarafından gelen kodu sizden istenilen alana girmeniz durumunda WhatsAppa kayıt işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşir ve sizlerde diğer arkadaşlarınız gibi WhatsApp kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuza SMS olarak gelecek olan 6 haneli kod kimi zaman gelmemektedir, bunun için yapmanız gerekenleri bir alt başlığımızda detaylı olarak cevaplandırdık.

WhatsApp 6 Haneli Kod Gelmiyor?

Yeni almış olduğunuz telefonunuza, format atmış olduğunuz telefonunuza veya ilk defa kurulacak olan telefona kayıt işlemlerinin başarılı bir şekilde tamamlanması adına tarafınıza gelecek olan 6 haneli kodun sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Şayet telefonunuza WhatsApp 6 haneli kod gelmiyor ise aşağıdaki adımları takip etmeniz sizler için yeterli olacak.
Mutlaka telefon numarasını doğru girdiğinize emin olunuz. Telefon numarası farklı ise doğrulama kodu farklı bir numaraya gidecektir. Bundan dolayı herkesin yapmış olduğu hatalardan olan telefon numarasının yanlış girilmesidir.
Şebeke ayarlarınızı kontrol ediniz, kullanmış olduğunuz cihazın şebeke ayarlarında sorun varsa kodun gelmeme sorunlarından ilkidir.
– Bir diğer seçenek ise telefonunuzun isimsiz gelen mesajlara kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Kullanmış olduğunuz telefonunuz güvenlik sebebiyle kapatılmış olabilir bundan dolayı da gelen SMSleri göremezsiniz.

Bunun haricinde WhatsApp uygulamasında karşılaşmış olduğunuz hataları bizlere alt kısımdan iletmeniz durumunda kısa sürede tarafınıza hızlıca dönüş yapılır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

papatya - 24 Haziran 2019 - 17:56

mene watsap kodu lazimdir aka bilmirem wasapi

Elxan - 23 Haziran 2019 - 15:20

Bana kod gelmiyor ne yapabilirim?

Anonim - 23 Haziran 2019 - 15:20

Bana kod gəlmiyib ne yapabilirim?

seyran - 23 Haziran 2019 - 09:45

Çok güzel kelime

Çagla - 5 Mayıs 2019 - 20:46

Merhaba watsap kodum telefonumdan istenmiş ve watsap a giremedim sonrasında tekrar yükledim ama endişem başkası tarafından watsap ımın izlenmesi yada kullanılması ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Çağla - 5 Mayıs 2019 - 20:40

Merhaba telefonumun msj bölümünde watsap kod numarası bulunmakta benden habersiz biri kod istemiş ve watsap ım biranda silindi giremedim tekrar yükledim ama endişem watsap görüşmelerimin başkası tarafından izlenmesi bunun için ne yapabilirim lütfen yardım cı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.

BUSRA - 21 Nisan 2019 - 21:05

Merhaba, size bir sorum olacak. bugün yeni aldığım telefona whatsapp kurdum ve onay kodu değişik bir numaradan geldi. 5559443276, kodu girince whatsapp açıldı ama tekrar kaldırıp kurdum. Bu sefer sesli doğrulama istedim. Değişik bir numara aradı. Abd yazıyor du altında da. Bu bir güvenlik açığı mıdır, merak ettim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Damlanur - 20 Nisan 2019 - 10:08

Tabiki çok kötü

sahlar - 19 Nisan 2019 - 09:26

yaxwi

Serdar - 1 Temmuz 2018 - 20:07

Bir tanışma sitesinde karşıdaki kişiye watsapptan konuşmak için numaranı verdim.ancak karşıdaki kişi whatsabının şifreli olduğunu ve telefonuma gelen whatsap codu istedi gönderdim.bundan sonra whatsap hesabımı kendisinin kullanacağını söyledi.bir problem olurmu

  Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 01:41

  Merhaba efendim, tabi ki çok büyük bir sorun oluşabilir. Karşı taraf sizin adınıza başkalarına mesaj atabilir bu durumu iptal edebilmek için tekrardan Whatsappa kayıt olmanız gerekmektedir. Sorun bu şekilde çözülmüş olabilir, çok geç olmadan müdahale etmeniz gerekmektedir.

Anonim - 3 Nisan 2018 - 16:04

yurtdışındayım whatsapp için sms gelmiyor ne yapmam lazım

  Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 19:16

  Merhaba efendim, bu durum için operatörünüzden destek almanız gerekmektedir.

ulker - 3 Nisan 2018 - 06:39

Vatsapa kac gundu kayt olamiyorum gunlerdi boyle iki sahat sora beni ara diyo ariyorum olmuyo yene

  Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 01:31

  Merhaba Ülker, numaranızdan SMS gelip gelmediğini kontrol ediniz numaranızı ne SMS alıp almadığı konusunda eminsiniz bu duruma için WhatsApp ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Anonim - 31 Mart 2018 - 01:23

telefonum sim karti yeri bozulmus watsap yuklemek istiyorum nasil yapacam

  Göksu Polat - 31 Mart 2018 - 01:53

  Merhabalar efendim, sim kartınızı farklı bir telefona takınız ve hangi telefonda WhatsApp kullanmak istiyorsanız o telefonunu da Wifiye bağladıktan sonra WhatsApp’a tekrardan kayıt olunuz. Hattı takmış olduğunuz telefona WhatsApp tarafından 6 haneli kod gelecektir gelen kodu sizden istenilen alana girmeniz durumunda o telefonda artık WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Anonim - 8 Mart 2018 - 07:30

Whatsappda onay kodu gelmedi yardımcı olurmusunuz

  Yusuf B. - 8 Mart 2018 - 14:58

  Merhaba, WhatsApp onay kodunun size ulaşması için telefon numaranızı sizden istediği alana doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sizlere WhatsApp doğrulama kodu gelmez ve bu kodun günlük gönderim sınırı bulunmaktadır sizler numaranızı sürekli yanlış girerseniz geçici olarak doğrulama kodu gelmez.

Anonim - 23 Şubat 2018 - 21:31

telefonda whatsap nerdeyse hergün veya gün içinde girince hep kod istiyor neden mesela kod girdim aktif oldu çalışıyor saatler sonra tekrar gireyim diyorum tekrar kod istiyor

  Göksu Polat - 24 Şubat 2018 - 18:38

  Merhaba efendim, kullanmış olduğunuz hatta herhangi bir sorun olabilir. Hattınızın birileri tarafından kopyalanıp kopyalanmadığını kullanmış olduğunuz operatörden sorgulama yapabilirsiniz.

Anonim - 9 Kasım 2017 - 21:07

Ya watsabım pın kodu istiyor ne yapacam

  Göksu Polat - 9 Kasım 2017 - 22:29

  Merhaba efendim, WhatsApp’ta doğrulama kodunun amacı şudur; kayıt olmuş olduğunuz numaranın sizin olup olmadığını kontrol etmektir. Yani sizin WhatsApp’a kayıt olurken kullanmış olduğunuz numaraya SMS kodu gelecektir. SMS’te yer alan kodu sizden istenilen alana girmeniz gerekmektedir, aksi takdirde hesabınız onaylanmayacaktır. SMS kodu gelmiyor ise bu durum karşısında büyük ihtimalle telefon numaranızı yanlış girmişsinizdir ya da hattınız SMS alımlarına kapalıdır. SMS’in gelebilmesi için hattınıza SMS gelip gelmediğini mutlaka kontrol ediniz.

Ömer - 9 Kasım 2017 - 13:17

Vatsab güvenlik kodu istiyor 6 haneli

  Göksu Polat - 9 Kasım 2017 - 22:34

  Merhaba Ömer, evet bunu WhatsApp sizin güvenliğiniz için istemektedir. Girmiş olduğunuz size ait ise ve şuan o hat sizin telefonunuza takılı ise 3 dakika kadar süre içerisinde hattınıza SMS olarak kod gelecektir. Gelen kodu sizden istenilen alana girmeniz durumunda otomatik olarak doğrulama sağlanacaktır. SMS geldiği takdirde WhatsApp sizi yormuyor, gelen SMS’deki kodu otomatik olarak ilgili alanlara girerek doğrulama işini yapmamaktadır. WhatsApp 6 haneli kod gelmediyse bu durum karşısında mutlaka hattınızın SMS alım ve gönderimlerine açık olduğunu kontrol ediniz.

Anonim - 4 Kasım 2017 - 13:23

whatsapp mesenger banka kartı numaram i istiyor

  Göksu Polat - 9 Kasım 2017 - 22:35

  Merhaba efendim, güvenliğiniz için hiçbir kimse ile banka kredi kartı bilgilerinizi paylaşmayınız. WhatsApp uygulaması sizden herhangi bir kredi kartı bilgisi istemez. Bu yazıda paylaşmış olduğumuz konu ise WhatsApp’a ilk defa kayıt olanlara veyahut tekrardan kayıt olmak isteyenleri ilgilendiren bir konudur.

Zühre Çelik - 14 Ekim 2017 - 20:18

Daha önce çok sayıda kod istendiği kod gelmiyor çarşamba gününden bari gelmiyor vahsapi kaldırıp tekrar kurduk ama deli olucam kod gelmiyor lütfen yardım edin

  Cansu Pekmez - 17 Ekim 2017 - 21:37

  Merhaba Zühre, telefon numaranızı doğru girdinizden emin olun. Ve ayrıca SIM kartınızın açık olduğundan başkası tarafından SMS alabildiğinizden emin olun, gelen mesaj ayarlarını kontrol ediniz WhatsApp tarafından gelecek olan kod herhangi bir şekilde size ulaşması engelleniyor ise bu da bir etkendir. Bunun için gelen kodları kontrol ediniz.

Anonim - 14 Ekim 2017 - 00:26

Fatura kesik ise ne yapılmalı yani telefon borcum var Whatsapp 6 haneli kod gelir mi?

  Cansu Pekmez - 17 Ekim 2017 - 21:39

  Merhabalar efendim, hattınıza ait olan faturada herhangi bir borç konusu olsa bile yine de tarafınıza SMS’ler gelir. Gelecek olan SMS’ler ücretsiz olduğu için, (ücret WhatsApp tarafından karşılanılmaktadır.) sorunsuzca 6 haneli kodu alabilirsiniz.

Mahmut - 2 Ekim 2017 - 23:06

Merhaba ben watsapi çok girip sildim için yirmi dört saat snra tekrar dene diyor napmak lazim hemen girmem icin

  Cansu Pekmez - 17 Ekim 2017 - 21:38

  Merhaba Mahmut, 4 saat sonra tekrardan kod isteyin. 4 saat sonra gelecek olan kodtan sonra bir daha WhatsApp’ı silip kaldırmayın. Siz sürekli bu işlemi tekrarladığınızdan dolayı WhatsApp Spam’a karşı böyle bir önlem almış durumda.

Mavişim - 29 Eylül 2017 - 14:52

Mrb benm whatsapm aktif hakdeyken onay kodu geldi birileri benm whatsapa mı ulaşmaya çalıştı onay kodu olmadanda ulaşılabilir mi ? Şimdiden teşekkürler

  Cansu Pekmez - 17 Ekim 2017 - 21:38

  Merhabalar efendim, büyük ihtimalle biri sizin numaranız ile tekrardan WhatsApp’a kayıt olmak istemiş. Lakin telaş yapmanıza gerek yok, size gelen 6 haneli kodu bilmediğiniz sürece herhangi bir sorun olmayacaktır. Ve ayrıca WhatsApp hesabınızı daha fazla güvene almak istiyorsanız yeni gelen özelliklerden olan WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir? başlıklı yazımıza göz atın lütfen.

Ramide - 27 Eylül 2017 - 16:00

Merhaba benim watspib silindi wimdi yukluyorum 6rakamli kod istiyo alinmiyo.beni arayi tuwluyorum orda verilen kodu yaziyorum alinmiyo bana yardim edermisiniz

  Cansu Pekmez - 17 Ekim 2017 - 21:39

  Merhaba Ramide, bahsetmiş olduğunuz kod whatsapp doğrulama kodudur. Bu kod eğer ki şebekeniz çekiyor ise size SMS ile gelecektir bu kod gelmiyor ise tekrardan, denemenize gerek yok. Şebeke çeken bir yere giderek kodun gelmesini sağlayabilirsiniz. Eğer ki kod gelmiyor ve beni ara seçeneği maalesef ki çalışmıyor ise bu durum karşısında son sürüm whatsapp kullanmanız ve ardından şebekenin çekip vermediğini kontrol edin. Ayrıca numarayı da, doğru yazdığınızdan emin olun.

Kelebek - 12 Eylül 2017 - 11:01

Merhaba whatsap 6 haneli kod girin diyor ya ven oraya ne yazacagim lutfen bi yardimci olun

  Cansu Pekmez - 17 Ekim 2017 - 21:38

  Merhaba Kelebek; WhatsApp’ta 6 haneli kod’un anlamı telefonunuza gelecek olan doğrulama SMS’dir. Telefon numaranızı doğru girdiyseniz otomatik olarak SMS geldiğinde kayıt işlemi kolaylıkla tamamlanıyor.

aysun - 21 Temmuz 2017 - 07:52

siz neden kodu demiyosunuz???

  Yusuf B. - 23 Temmuz 2017 - 22:50

  Merhaba, sorunuzu maalesef ki anlamadım kısaca detaylardan bahseder misiniz?

Anonim - 12 Temmuz 2017 - 19:11

6 haneli Numaralar i nedir

  Kader Keleş - 13 Temmuz 2017 - 12:27

  Merhaba, WhatsApp 6 haneli kod WhatsApp’a kayıt olurken size gelecek olan kodtur.

   Anonim - 3 Nisan 2018 - 13:32

   Merhaba telefonum bozuldu ve tekrardan telefon aldım watsaap diğer telefonda açık kalmıştı ve şimdi yeni telefona yükledim ama kod istiyor iki gündür kod ama felanda gelmiyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

    Yusuf B. - 9 Nisan 2018 - 19:16

    Merhaba, Yeni telefonunuza WhatsApp kurduktan sonra hattınıza doğrulama kodu otomatik olarak, gelecektir ve diğer açık olan WhatsApp hesabınız kapanmış olacaktır. Bu işlem için telefonunuza SMS gelip gelmediğini veya herhangi bir engelleyici bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.