WhatsApp Başkasının Mesajlarını Okumak

WhatsApp Başkasının Mesajlarını Okumak
WhatsApp Başkasının Mesajlarını Okumak

Günümüzün iletişim araçlarından biri olan WhatsApp uygulamasında bir başka kişinin mesajlarına erişmek artık çok kolay. Bugün ise bu yazımız da siz değerli ziyaretçilerimiz adına WhatsApp’ta başkasının mesajlarına okuma yöntemlerinden bahsedeceğiz. WhatsAppta başkasının mesajlarını okuma yöntemlerinden olan Web WhatsApp seçeneğini sizlerde kullanarak kız arkadaşınızın veya erkek arkadaşınızın mesajlarına çok rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Bunun için ilk etapta yapmanız gereken işlem Web WhatsApp adresine giderek buradaki QR kodunu mesajlarına erişmek istemiş olduğunuz kişinin telefonu sayesinde taratmak. QR kodunu başarılı bir şekilde tarattıktan sonra o kişinin bütün mesajlarına, arşivlenmiş mesajlarına erişebilirsiniz. Bu işlem hakkında alt kısımda detaylı bilgileri vereceğim lakin bunun haricinde başka alternatif yollardan olan mesaj okuma yöntemi olan MAC adres yönetemidir. Bu yöntemi kullanıp direk olarak o kişiye gelen mesajların bir kopyasını kendi telefonlarınıza çekebilir ve o kişiyi çok rahatlıkla takip edebilirsiniz. Son yöntemlerden olan Google Drive yedekleme işlemidir, bu işlem sayesinde de o kişinin bir önceki mesajlarına ulaşabilirsiniz.

QR Kodunu Taratıp Mesajları Okumak

QR Kodunu Taratıp Mesajları Okumak

 1. Başkasının mesajlarına erişmek için kullanılan yöntemlerden biri olan QR kod taratma işlemini kullanmanız durumunda, o kişinin sanki siz kullanıyormuşcasına dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Bu işlemi kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.
  Bilgisayarınızdan gizli sekme olmadan web.whatsapp.com adresine gidiniz.
 2. Burada karşısınıza gelen QR kodu o kişinin telefonuyla taratınız.
 3. Taratma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirseniz bu durum karşısında o kişinin mesajlarına erişeceksiniz. Lakin bu durumda dikkat etmeniz gerekenler mevcut bunun için alt kısımdaki uyarıları açıklamalarımıza göz atınız.

MAC Adres Kullanarak Mesajların Kopyasını Çekmek

Bu işlem maalesef ki kısa süre önce kapatıldı, lakin yine de sizleri bu işlem hakkında bilgilendirmek isterim. İlk olarak o kişinin WhatsApp kurulu olan telefonun MAC adresini öğrenmek, bunun sonrasında sitemizde bulunan programları kullanarak MAC adresi ve o kişinin telefon numarasını kullanarak mesajların kopyasını kendinize çok rahat bir şekilde çekebilirsiniz.

Google Drive Kullanarak Mesajları Okumak

Google Drive Kullanarak Mesajları Okumak

Google Drive yedekleme seçeneğini kullanarak bir kişinin mesajlarına erişmek çok kolaydı lakin bu özellik ise 1 ay önce WhatsApp tarafından kapatıldı, bunun için şuan bu işlem tavsiye edilmez. Google Drive kullanarak bir kişinin mesajlarına erişmek için Google hesabının şifresini bilmek ve bu hesabı kendi telefonunuza eklemek yeterliydi. Daha sonrasında bir önceki güne ait olan WhatsApp yedeklerini çok rahat olarak görebilirsiniz.

Web WhatsApp Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Bu seçeneği kullanarak başkasının WhatsApp mesajlarını çok rahat bir şekilde okuyabilirsiniz, lakin bilmeniz gereken tek olay QR kodunu taratırken gizli sekme kullanmamak.
 2. Bir diğer bilmeniz gereken olay ise kullanmış olduğunuz tarayıcının geçmişini silmemek sizler için faydalı olacaktır.
 3. O kişi WhatsAppa girdiği sürece girmeyin, mesajlarını takip ettiğiniz kişi uyuduğu vakit veya meşgul olduğu zamanlarda girip öyle mesajlarını okuyun.
 4. QR kodunu taratmış olduğunuz kişi sizin oturumunuzu fark ettiği zaman kolaylıkla oturumunuzu sonlandırabilir.
 5. Web WhatsApp kullanırken karşı tarafa mutlaka bir bildirim gitmektedir bunun için Web WhatsApp işlemini mesajını takip etmek istediğiniz kişi uyurken veya telefonu elinden bıraktığı vakit uygulamanız sizlerin açısından oldukça avantajlı olacaktır.

WhatsApp uygulamasında başkasının mesajlarını okumak için bu gibi yöntemler bulunmaktadır, bunun haricinde başka alternatif yollar tabi ki mevcut bunları da sayfamızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Nermin - 28 Nisan 2020 - 17:43

Merhaba whatsapp wep ten kod okutarak bir bilgisayara girdim sonra telefonumdan çıkış yaptım ama whatsapp konuşmalarım ve fotoğraflarım o bilgisayarda kalmış olabilir mi birde şu anda whatsappıma erişebiliyormudur çok merak ediyorum cevaplarsanız çok sevinirmm

Ali - 14 Nisan 2019 - 22:48

Karşı tarafa bildirim gelmemesi için ne yapabilirim acil cevap cansu hanım veya başkası birde gizli sekmeden girersem çıkma şansı nedir

Anonim - 24 Haziran 2018 - 15:20

Whatsapp mesajlarım okunuyor nasıl engel olabilirim!!!!!

  Sercan Balta - 3 Temmuz 2018 - 02:16

  Merhaba efendim, bu konuya nasıl vardınız bilmiyorum lakin Whatsapp mesajlarınızın okunması için telefonunuza casus programın kurulması lazım. Bu durumdan şüphe ediyorsanız telefonunuza fabrika formatı atarak yani telefonunuzu komple sıfırlayıp bu programdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Ümit - 12 Nisan 2018 - 09:55

Herkes QR koduyla nasıl girebilirim diye sormuş ta…benim merak ettiğim eğer girilmişse giren kişiyi nasıl bulabiliriz bunada cevabınız varmı acaba ???

  Yusuf B. - 13 Nisan 2018 - 12:29

  Merhaba Ümit bu konu hakkında tam kesin cevaplara ulaşamazsınız daha önceden eğer ki bir kişi bağlandı ise bu kişilere ulaşamazsınız.

Fahriye - 25 Şubat 2018 - 23:18

Or kodu tarafından vs açılan sayfada karşı tarafın bilgileri göründü ancak sayfa hata verdi ve kapandı bir daha ulaşamadım o sayfaya?? Ne yapmalıyım,ne oldu da kapandı sayfa anlamadım.

  Göksu Polat - 6 Mart 2018 - 19:47

  Merhabalar efendim, karşı taraf büyük ihtimalle durumu fark etmiş olabilir QR kodunu değiştirmiş olabilir veya bağlantıyı iptal etmişte olabilir. Veya o esnada herhangi bir bağlantı sorunu da yaşanmış olur bu durumlar için tekrardan denemenizi tavsiye ederiz.

Aynur - 30 Ekim 2017 - 04:09

Merhaba. Yorumlari okudum. Ama gene anlamadım.
Evüt 4de yedekleniyor.1. Ama ben bu ye deklenenleri nerede göre bilirim?
2. Kocamın gmail adresin galiba biliyorum ama onu kendi telefonuma nasil yedekleyim?
3. Mutlaka okumam lazım yazışmalarını. Ama teıefonu kilitde. Rica ediyorum aciı cebap yazın..

  Cansu Pekmez - 9 Kasım 2017 - 16:51

  Merhaba Aynur, güzel soruların için öncelikle çok teşekkür ederiz hemen cevaplara geçeyim. 1- Bu yedeklenen mesajlar kocanızın telefonunda(Android ise) yer alan SD kart kısmına yedekleniyor. Eğer kocanızın SD kartını alırsanız yedeklenen mesajlarına ulaşabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak bulabilirsiniz. 2- Kocanızın gmail adresinizi bilmeniz durumundan onun mesajlarına erişemezsiniz, bu gmail üzerinden mesajlara erişme imkanı şuan için geçerli değil daha önceden farklı WhatsApp sürümleri kullanılarak mesajlara Gmail üzerinden erişebiliyordu lakin şuan erişilemiyor. 3- Dediğimiz gibi kocanızın Telefonunda yer alan SD kartını alarak bilgisayar ya da farklı bir cihaza takarak konuşmalarına erişebilirsiniz. Ya da en basiti, şuanki kendi telefonunuzdaki WhatAppı kaldırın. Daha sonra kocanızın hattını ve SD kartını alıp kendi telefonunuza takın ve tekrar WhatsAppı kurun ardından kocanızın telefon numarasıyla tekrar whatsAppa kayıt olun ve ardından yedeklenen mesajları geri yükleyerek kocanızın mesajlarını kendi telefonunuzda okuyabilirsiniz.

buse - 24 Eylül 2017 - 00:52

Mrb size bir sorum olucakti ben erkek arkadasimin whatsab konusmalarina bakmak istiyorum bu whatsap web uzerinden olani arastirdim ama nasil yapicam onun telefonunda girip QR kodunu kendi bilgisayarimdan mi taratmaliyim telefondan olmuyormu yada o o anlik baska pcden baksamkonusma guncelmi olur yada eski konusmalarida gorebilirmiyim cevabinizi bekliyorum simdiden tesekkurler.

  Cansu Pekmez - 9 Kasım 2017 - 16:51

  Merhaba Buse şu şekilde olacak, siz erkek arkadaşınızın telefonunu alıp Web WhatsApp bölümündeki kamerayı açacaksınız. Kendi bilgisayarınızdan web.whatsapp.com sayfasına giderek bu kısımdaki QR kodunu sevgilinizin telefonu yardımıyla okutacaksınız. Şuan sevgiliniz deki olan bütün konuşmalar olduğu gibi bilgisayarınıza aktarılacaktır. Eski mesajlarınıza web.whatsapp.com üzerinden ulaşmanız mümkün değil. İlginiz için teşekkür ederim, sizden daha farklı gelecek soruları bekliyoruz.

Anonim - 1 Eylül 2017 - 20:52

1- WhatsApp yedeklerimi Google Driver bölümüne yedeklediğimi nerden öğrenebilirm? biraz fazla soru sordum ama kusura bakmayın.
2- Bir de silinmiş olan msjlarıma da ulaşılabilir mi?
3- Normal Whatsapp derken neyi kasdettiğinizi tam olarak anliyamadım.ama dediğiniz google driver sürümüne baktım whatsappla ilgili bişey yok orda.

  Cansu Pekmez - 9 Kasım 2017 - 16:51

  Merhaba dilek, estağfurullah ne kusuru sizler soru sordukça bizler mutlu oluyoruz hemen sorularınızı yanıtlamak isterim. 1-) Eğer siz herhangi bir modlu WhatsApp kullandıysanız Google Driver bölümüne yedeklenmiştir. Eğer kullanmadıysanız Google Driver bölümüne yedeklenmemiştir, uzun süredir sürekli Google Play’den indirmiş olduğunuz WhatsAppı kullanıyorsanız sıkıntı yapmanıza gerek yok mesajlarınız oldukça güvenlidir. 2-) Evet silinmiş mesajlarınıza geri ulaşılabilir, peki nasıl? sizin bütün konuşmalarınız WhatsApp tarafından otomatik olarak gece 04:00’de yedeklenmektedir. Yedeklenen Mesajlar SD Kart(Hafıza Kart)>>WhatsApp>Databases klasöründe gün gün olarak yedekleniyor. Bunun için herhangi bir kişi bu yedeklerinize ulaşırsa daha önceki konuşmalarınıza ulaşabilir. Nasıl ulaşabilir diyorsanız da Hafıza kartınızı telefonunuzdan çıkartarak kolaylıkla konuşmaları bilgisayara aktarabilir, bilgisayardan da konuşmaları farklı programlar kullanarak açabilir.
  3-) Normal WhatsApp yani sizlerin Google Play’den indirmiş olduğunuz WhatsApp’tır. Google Driver sürümü ise internetten indirilen ek özelliklere sahip olan yani yedekleme işlevini Google Driver bölümüne yedekleme yapan sürümüne sahip olan bir WhatsApp sürümüdür. Güvenli değildir bunun için sürekli Google Play’den indiriniz WhatsAppı. Umarım yazdıklarımızın size bir faydası olmuştur, güzel cümleler kuramadık kusura bakmayın hava çok sıcak

Erol - 18 Haziran 2017 - 17:05

Slm kız arkadaşımın benim telefondaki vatsaptan onun numarasını girdiğim zaman o na gelen msj lari göre bilirmiyim acil lütfen saygilar

  Göksu Polat - 9 Kasım 2017 - 16:48

  Merhaba, bu mumkun bir sey. Ancak bundan once bir kac islem yapmaniz gerekiyor. Oncelikle telefonunuzun Jailbraklenmis olmasi lazim(Android ise rootlanmis). Jailbreakli telefondan MAC Adresinizi degistirecek programlari yukleyip bir kac komut yazmalisiniz, nasil yapacagim cok zordur diye hemen pes etmeyin, Google’a Android ya da iOS icin MAC Adresi deseniz bile hemen cikar, neyse konumuza donelim. MAC Adresi degistirebilecek duruma geldiginiz zaman hedef kisinin (ya da sizin icin sevgilinizin MAC Adresini ogrenip kendi MAC Adresinizi ne onunkiyle ayni yapmalisiniz. (Nasil ogrenicem diye merak ettiyseniz Bluetooth’tan bulabilirsiniz ama sizin isiniz daha kolay bir telefonunu alabilir miyim diyin, hakkinda kismina bakip MAC Adresini ezberleyin ve kendi MAC Adresinizi de sevgilinizinki yapin) Bunlari yaptiktan sonra WhatsApp silinmis olmali. WhatsApp’i tekrar yukleyin ve sevgilinizin telefon numarasini girin. MAC Adresiniz ayni oldugu icin WhatsApp herhangi bir dogrulama sormayacaktir ve direkt olarak sevgilinizin kimle mesajlasip ne konustugunu gorebilecek hatta mesaj bile yazabileceksiniz.

   Fahrettin - 7 Temmuz 2018 - 14:46

   Cansu pekmez ??
   Qr kod okuma işlemini illa pc mi olması gerekiyor telefondan yapabilme imkanı olmaz mı

    Göksu Polat - 9 Temmuz 2018 - 05:19

    Merhaba Fahrettin, illaki bilgisayarın olmasına gerek yoktur. Telefonunuza indireceğiniz Puffin tarayıcısıdan web.whatsapp.com adresine giderek buradan QR kodunu okutabilirsiniz.

  Cansu Pekmez - 9 Kasım 2017 - 16:50

  Merhaba Erol, kız arkadaşınızın mesajlarına böyle erişmeniz imkansız. Farklı bir numara ile WhatsAppa kayıt olmayı denediğinizde olmayacaktır çünkü kurulum aşamasında o 2 dakikalık onay süresinde numara kendini kontrol ediyor ve farklı bir numara ise kurulumu tamamlamıyor. Kendinize çok iyi bakın, liste de paylaşmış olduğumuz önerileri deneyebilirsiniz.

Yeşim - 11 Haziran 2017 - 19:34

karşı tarafın rehberinde ekli olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim ? ya da bu şekilde whatsapp’ında ekli olup olmadığımı öğrenmek istiyorum , acaba bunun bir yolu var mıdır?

  Göksu Polat - 9 Kasım 2017 - 16:47

  Merhaba Yeşim, bunu doğal yollar ile çözebilirsiniz lakin ne kadar işinize yarar bilemeyiz. Sizinde tahmin edebileceğiniz gibi, eğer kişi gizliliğine çok önem veriyor ise ve gizlilik ayarlarında Profil/Durum/Son görülme saatini sadece kişilerim olarak yaptıysa ve sizi rehberinde ekli olarak tutuyor ise siz bu kişinin profilini / son görülme saatini / durumunu görebilirsiniz. Gelin sizin için oluşturmuş olduğum kombinasyonlar üzerinden yola çıkarak şöyle kafanızı karıştırmadan kısaca cevaplara ulaşalım;
  Öncelikle bu kombinasyonlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir, ben şuan bütün gizlediklerimi herkese açık bir şekilde yaptım. Ama arkadaşınızı siz bizden daha iyi tanırsınız kendisi gizliliğe önem veriyor ise mutlaka kısıtlama yapmıştır.
  Kişinin Profil Resmi / Durumu / Son Görülme Saati gözüküyor ise; Muhtemelen rehberine eklisiniz.
  Kişinin Profil Resmi / Durumu gözüküyor ise; Muhtemelen rehberine eklisinizdir.
  Eğer sadece çevrimiçi olduğu zaman size çevrimiçi olarak gözüküyor ise; rehberinde ekli değilsinizdir.
  Sadece profil resmi var ise; rehberinde ekli değilsinizdir.

  Biraz saçma oldu kusura bakmayın umarım anlatabilmişimdir