WhatsApp Giden Mesajı Geri Almak

WhatsApp Giden Mesajı Geri Almak
WhatsApp Giden Mesajı Geri Almak

WhatsApp uygulamasının yeni getirmiş olduğu bir güncelleme sayesinde artık WhatsAppta giden mesajı geri almak, giden mesajı iptal etmek çok kolay. Günümüzde sıkça kullanmış olduğumuz bir WhatsApp uygulamasında kimi zaman istemediğimiz kişilere istemediğimiz mesajlar gönderiyor ve daha sonrasında pişman olup “keşke göndermeseydim” diyerek giden mesajı geri almak istiyoruz. Ya da göndermiş olduğumuz mesajımızın kimi zaman çok açıklayıcı olmuyor veya klavyenin acizliğine uğrayıp kimi zaman istemediğimiz kelimeler de göndermiyor değiliz. Bu gibi durumlarda WhatsApp yöneticileri kullanıcılarına kolaylık olsun diyerek yeni bir güncelleme aldı ve artık WhatsApp uygulamasında giden mesajı geri alabiliyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken son sürüm WhatsApp uygulamasını kullanmanız gerekecektir.

WhatsApp Giden Mesajı Silmek

WhatsApp uygulamasında giden mesajı silebilmek için mutlaka son sürüm WhatsApp kullanmanız gerektiğini unutmayın. WhatsApp’ta giden mesajı geri alabilmek veya WhatsApp’ta giden mesajı silmek istiyorsanız ilk etapta mesajınızın üzerine uzun basınız. Üst kısımda çıkan çöp kutusu işaretine dokunun ve ardından burada karşınıza çıkan seçenekler arasında HEPSİNDE SİL seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Bu durum karşısında hem kendi WhatsApp’ınızda hemde karşı tarafın WhatsApp’ından mesajlarınız silinecektir.

Mesajımı Geri Nasıl Alabilirim?

WhatsApp uygulamasında giden mesajınızı geri alabilmek 1 Kasım tarihine kadar mümkün değil iken artık 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren giden mesajı silebilmek yani geri alabilmek mümkün hale geldi. Sizlerde WhatsApp’ta giden mesajı geri almak için silinmesini istediğiniz mesajın üzerine uzun basıp üst kısımdaki seçenekleri açınız. Ardından buradan SİL ya da ÇÖP KUTUSU işaretine dokunarak HEPSİNDEN SİL yapmanız durumunda kısa sürede mesajlarınız hem sizden hemde karşı tarafın WhatsApp’ından otomatik olarak silinmiş olacaktır.

Bilmeniz Gereken Önemli Hususlar

WhatsApp’ta gönderilen mesajları geri almak veya WhatsApp’ta giden mesajı silme özelliği aktif olduktan sonra birçok kişi bu özelliği an itibariyle kullanmaya başladı. Bu durum karşısında WhatsApp’ın bu özelliğini kullanırken aşağıdaki detayları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

  • Giden mesajı silebilmek için, karşı tarafında son sürüm WhatsApp kullanması ve sizin de son sürüm WhatsApp kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde giden mesajı silemezsiniz.
  • Karşı taraf mesajınızı gördükten sonra da giden mesajlarınızı silebilirsiniz.
  • Mavi tik olduktan sonra giden mesajı silmek için yine aynı şekilde mesajı SİL yapıp HEPSİNDEN SİL yapmanız sizler için yeterli olacaktır.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan