WhatsApp Güncelleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Güncelleme Nasıl Yapılır?
WhatsApp Güncelleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp ile günümüzün iletişimi daha kolay bir hale bürünürken WhatsApp kendine eklemiş olduğu bazı özellikler ile birlikte hayatımızın daha kolay bir hale girmesini sağlamıştır. Bugün WhatsApp güncelleme konusu hakkında birçok kişinin merak ettiği bazı sorulardan olan WhatsApp güncelleme paralı mı, WhatsApp güncelleme yapılmazsa ne olur ve Whatsapp nasıl güncellenir gibisinden sorulara cevaplar vereceğim. WhatsApp uygulamasına neredeyse ayda bir kere olmak üzere bir adet güncelleme gelir bu güncelleme ile bazı değişiklikler uyarlanır ve WhatsApp’ın daha iyi performans vermesi sağlanır. Şayet WhatsApp’a gelen güncellemeyi uyarlamazsanız herhangi bir sorun olmaz, şayet aradan 2-3 güncelleme geçer ise bu durum sonucunda yeni gelen özelliklerden mahrum kalmış olursunuz. Bundan dolayı mümkün olduğunca son sürüm WhatsApp kullanmaya özen gösteriniz, ayrıca WhatsApp güncellemesi paralı değil tamamen ücretsizdir. WhatsApp güncellemesi yapabilmek için telefonunuzda yeteri kadar alanın olması gerekmektedir, şayet telefonunuza da yeteri kadar alan yoksa ise güncelleme esnasında “yeterli depolama alanı yok” gibisinden bir uyarı ile karşılaşırsınız. Bu hatanın giderilmesi için telefonunuzda gereksiz uygulamaları ve gereksiz dosyaları silerek WhatsApp için yer açabilir veya harici bir hafıza kartı takarak yeteri depolama alanı oluşturabilirsiniz. Gelelim asıl olan sorumuza, WhatsApp’ta güncelleme nasıl yapılır?

WhatsApp güncellemesi yapabilmek için üst kısımda da bahsettiğim gibi telefonunuzda yeteri kadar alan var ise ve yeni bir güncelleme geldi ise sizlerde aşağıdaki adımları takip ederek WhatsApp güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Android WhatsApp Güncelleme

  • Telefonunuzdan Google Play uygulamasını açınız ve sağ üst köşedeki arama seçeneğini kullanarak bu alana WhatsApp yazarak WhatsApp uygulamasını Google Play üzerinden bulunuz.
  • Google Play’de WhatsApp’ı bulduktan sonra Güncelle işaretine dokunarak WhatsApp güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

İphone (İOS) WhatsApp Güncelleme

  • İOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılar WhatsApp’ı güncellemek için Ayarlar > iTunes ve App Store kısmına giderek buradan otomatik olarak indirilmesini sağlayın seçeneğini aktif ederek WhatsApp dahil olmak üzere bütün uygulamaların güncellemelerini tamamlayabilirler.

WhatsApp Güncelleme Geri Nasıl Alınır?

WhatsApp uygulamasına gelen güncellemelerden pek hoşnut değilseniz ve WhatsApp güncellemeyi geri almak istiyorsanız bunun için bir önceki süreme dönebilmek adına WhatsApp uygulamasına ait eski APK sürümlerini whatsapp.com/android adresinden indirerek buradan WhatsApp güncellemesini geri alabilirsiniz. WhatsApp’ın resmi internet adresinden indireceğiniz APK sürümünü direk olarak açarak güncelleme yaparsanız bir önceki sürüme geri dönüş sağlamış olabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Mehmet - 14 Nisan 2019 - 15:07

Watsab güncelleme nasıl olürer