WhatsApp Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?
WhatsApp Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulamasının yeni hikaye özelliği artık daha fazla kullanılırken WhatsApp yeni özellikler getirmeyi de ihmal etmemektedir. İlk çıktığı güne göre kat kat daha fazla gelişen WhatsApp’ta hikaye indirme konusunda bugün sizlere ayrıntılı bilgi paylaşımı yapacağım. WhatsApp uygulamasında bir başka kişinin hikayesini indirebilmek için veyahut kayıt edebilmek için ekran görüntüsü almanıza gerek yoktur. WhatsApp hikaye indirmek için sizlerde Android cihazlarınıza yükleyeceğiniz Storie Saver uygulamasıyla beraber artık size hikaye paylaşımı yapan kişinin WhatsApp hikayesini indirebileceksiniz. Peki, WhatsApp’ta hikaye nasıl indirilir? WhatsApp uygulamasında hikaye indirebilmek için ilk olarak Google Play’den Status Saver For WhatsApp uygulamasını indirip açmanız yeterlidir. Bu uygulamayı açtıktan sonra karşınıza Images – Videos şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Buradan karşı taraf eğer ki bir Resim paylaştı ise ve sizde bu resmi ekran görüntüsü çekmeden kayıt etmek istiyorsanız Images seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Şayet karşı taraf Resim değil de Video paylaştı ise bunu indirebilmek için Videos seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında karar verdikten sonra ilgili videoyu veya fotoğrafı indirebilmek için ilgili fotoğrafın & videonun altında “Download – İndir” işaretine dokunmanız yeterlidir.

WhatsApp İndirilen Hikayeler Nerede?

Yukarıda anlatılan olaylar sadece WhatsApp hikaye indirme yöntemiydi. Bunun sadece bu kadar olmadığını galerinize girdiğiniz vakit anlayacaksınız. Peki, WhatsApp’ta indirilen hikayeler nerede? WhatsApp uygulamasında Status Saver For WhatsApp uygulamasını kullanarak indirmiş hikayeleri bulabilmek için sizlerde Dosya Yöneticisi uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

  • Telefonunuzun uygulamalar bölümünden dosya yöneticisi uygulamasından WhatsApp klasörüne gidiniz.
  • Buradaki klasörler arasından “Media” adlı klasörünü açınız ve ilerleyiniz.
  • Karşınıza sağ üst köşeden Seçenekler bölümünden gizli dosyaları göster diyerek burada yer alan klasörler arasındaki gizli dosyaları görüntüleyiniz.
  • Ve göreceksiniz ki .Statuses adında bir klasör gelmiş ve bu klasöründe içinde WhatsApp’ta indirmiş olduğunuz hikayeler yer alacaktır.

WhatsApp Hikaye İndirme Konusunda Bilmeniz Gerekenler

  • Şayet telefonunuzda gelişmiş bir dosya yöneticisi yok ise Asus File Manager uygulamasını indirmenizi tavsiye ederiz.
  • Şayet telefonunuzda gizli dosyaları açamıyorsanız bunun için telefonunuzu bilgisayara bağlayıp yukarıdaki adımları bilgisayarınızdan uygulayabilirsiniz.
  • .Status adlı klasörün içerisinde yer alan bütün dosyalar 24 saat içerisinde silinecektir, bunun için bu klasörün içerisindeki hikayeler ile işiniz halen devam ediyor ise ilgili dosyaları farklı bir klasöre taşımanız gerekmektedir.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan