WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir?

WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir?
WhatsApp İki Adımlı Doğrulama Nedir?

Dünyanın güvenli mesajlaşma uygulamalarından olmaya devam eden WhatsApp uygulamasının yeni özelliği olan iki adımlı doğrulama seçeneği ile artık WhatsApp’taki özel mesajlarımız daha fazla güvende. Gelen iki adımlı doğrulama seçeneğini kullanarak sizlerde kendi mesajlarınızı güvene alarak kendiniz için bir kolaylık sağlamış olacaksınız. İki adımlı doğrulama seçeneğini aktif etmeniz durumunda WhatsApp hesabınızın dışarıdan kontrol edilmesi daha zor bir duruma geliyor ve bununla beraber hesabınızı bir başka kişi ele geçirmek ister ise sizin belirtmiş olduğunuz 6 haneli rakamı bilmesi gerekmektedir. Ayrıca sizlerin de oluşturacağı 6 haneli rakamı unutmanız durumunda WhatsApp doğal olarak kendini güvene alıyor ve 7 gün boyunca sizleri WhatsApp’tan uzak tutup 7 günün sonunda hesabınızı ve mesajlarınızı telefonunuzdan siliyor. WhatsApp uygulamasında yer alan bu özelliği sizlerde hemen kullanmak istiyorsanız WhatsApp uygulamasını uygulama mağazalarınızdan ücretsiz olarak güncelleyerek sizlerde iki adımlı doğrulama seçeneğini kolaylıkla kullanabilir ve güvenliğinize güven katabilirsiniz. Gelelim şimdi WhatsApp iki adım doğrulama seçeneği hakkında sıkça sorulmakta olan sorulara, aşağıdaki soruları izleyiniz.

İki Adımlı Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Bu özelliği kullanabilmeniz için ilk olarak kullanmış olduğunuz WhatsApp uygulamasının güncel olmasına özen gösterin. WhatsApp uygulamanız güncel ise sorunsuzca bu özelliği WhatsApp > Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama bölümünden aktif edebilirsiniz. Burada etkinleştir işaretine dokunarak 6 haneli rakamdan oluşan bir şifre oluşturabilir ve ardından kullanmış olduğunuz mail adresini girerek güvenliği aktif edebilirsiniz.

İki Adımlı Doğrulama Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

İki adımlı doğrulama seçeneği bizlere hem şifre değiştirme seçeneği sunmaktadır hem de ayrıca güvenliği etkinleştirdiğimizde kullanmış olduğumuz mail adresini değiştirme seçeneği sunmaktadır. İki adımlı doğrulama seçeneğinde girmiş olduğunuz şifreyi değiştirmek için yine Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Şifre değiştir kısmını takip ederek buradan şifre değiştirme işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

İki Adımlı Doğrulama Nasıl İptal Edilir?

WhatsApp’ın yeni özelliği olan iki adımlı doğrulama özelliğini iptal edebilmek mümkün, sizlerde bu özelliği kullanmak istemiyorsanız Ayarlar – Hesap – İki adımlı doğrulama seçeneğini takip ederek buradan etkinleştirmiş olduğunuz iki adımlı doğrulama özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu özelliği devre dışı bırakma durumunda hesabınız eski sistemde yine korunmaya devam eder.

Eski Düzeyde WhatsApp Koruması

SMS doğrulaması sonrasında istenilecek kod olan iki adımlı doğrulama seçeneğiyle bir başka kişi sizi telefonunuzu alsa dahi sizlerin oluşturmuş olduğu kodu bilmediği sürece hesabınızı aktif etmesi mümkün değildir. Bu kodu bilmediği için 7 gün içerisinde WhatsApp hesabınız mesajlarınız da dahil olmak üzere kendini silecektir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan